T, 29.11.2022

Vaata, kui palju teenisid Johaug, Bolšunov ja teised MMi staarid

Siim Kaasik
, reporter
Vaata, kui palju teenisid Johaug, Bolšunov ja teised MMi staarid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Therese Johaug.
Therese Johaug. Foto: TOMASZ MARKOWSKI +48605095588 via www.imago-images.de/imago images/Newspix

Oberstdorfi maailmameistrivõistluste edukaim sportlane oli neli kuldmedalit võitnud Therese Johaug, kes viis koju 50 900 euro suuruse auhinnaraha.

Suurepärase MMi tegi ka Saksamaa suusahüppaja Karl Geiger, kes võitis kaks kulda, hõbeda ja pronksi. Tema pangakonto kasvas 43 200 euro võrra.

Murdmaasuusatajatest tasub ära märkida veel Aleksandr Bolšunovi 34 700-eurone teenistus (kuld, kaks hõbedat ja pronks). Norra meessuusatajatest oli edukaim kaks kulda ja ühe pronksi võitnud Hans Christer Holund 29 300 euro suuruse teenistusega.

Norra naissuusahüppaja Maren Lundby lahkus Saksamaalt kulla, kahe hõbeda, pronksi ja 20 700 euroga. Kahevõistleja Jarl Magnus Riiber saagiks jäi aga kaks kulda, kaks hõbedat ja 27 900 eurot.

Need summad maksis sportlastele võistluste korraldaja ehk rahvusvaheline suusaliit. Tasub siiski mainida, et tihtipeale on sportlaste sponsorlepingutesse sõlmitud klauslid, mis toovad MM-medalite eest boonust. Seega oli nimetatud talisportlaste teenistus MMilt ilmselt märksa suurem.

Märksõnad
Tagasi üles