Henry Lääne
, sporditoimetuse juht
Pärnu Sadama korvpallur Edon Maxhuni.
Pärnu Sadama korvpallur Edon Maxhuni. Foto: Raul Mee

Eesti ja Läti korvpalliliigas alistas Pärnu Sadam koduväljakul tervelt 93:62 Rakvere Tarva.

Samad võistkonnad kohtusid viimati tänavu 10. veebruaril, kui Tarvas võttis võõral väljakul šokeeriva 96:56 võidu. Jah, Rakvere sats pole teps mitte kehv, aga Pärnu on sel hooajal koos BC Kalev/Cramoga olnud teistest selgelt üle.

Täna ei jätnud Heiko Rannula hoolealused midagi juhuse hooleks. Poolaeg võideti 17 punktiga 48:31 ning kolmandal veerandajal valati eduseisule betooni peale, sest see võideti 28:14. Viimasel neljandikul jäi üle vaid võit vormistada.

Pärnu parimaks korvikütiks tõusis 18 punkti toonud Soome koondise mängujuht Edon Maxhuni. Tarva eest viskas tagamees Devin Harris 14 silma, võttis kaheksa lauapalli ja jagas neli resultatiivset söötu.

Täiendatud kell 20.47: tänases teises lahingus alistas Cramo võõrsil 94:78 Rapla Avis Utilitase. Marcus Keene tõi võitjatele 19 ja Brandon Childress kaotajatele samuti 19 punkti. Liigatabelis on Cramo esimene, Pärnu teine, Rapla kolmas ja Tarvas neljas.