VIDEO Messi muutus kangelasest patuoinaks ja Barcelona langes, Liverpool näitas sisu

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Kas Lionel Messi mängud Barcelonas hakkavad lõppema?
Kas Lionel Messi mängud Barcelonas hakkavad lõppema? Foto: Gonzalo Fuentes/Reuters/Scanpix

Jalgpalli Meistrite liigas selgusid järjekordsed veerandfinalistid: koha kaheksa parema seas kindlustasid Paris Saint-Germain (PSG) ja Liverpool.

PSG - Barcelona 1:1 (kahe mängu kokkuvõttes 5:2)

Avamatši 1:4 kaotanud Barcelona fännid mäletavad ilmselt väga eredalt neli aastat tagasi toimunut, mil nende lemmikud tulid kordusmängus välja täpselt samas faasis, sama satsi vastu 0:4 kaotusseisust. Tänavu on küll olukord teine, ent väikest võimalust nähti.

Kataloonia suurklubi alustaski võõral väljakul peetud kohtumist bravuurikalt, kuid ilusatele rünnakutele jäi korralik punkt panemata. Vastu mängu käiku ja veidi juhuslikult pääses PSG 31. minutil Kylian Mbappe penaltist 1:0 juhtima. Aga kõva lahing jätkus!

Möödus vaid mõni minut, kuni vanameister Lionel Messi pommlöök umbes 25 meetrilt Keylor Navase selja taga maandus. Vahetult enne poolajapausi oli argentiinlasest pallivõluril võimalus Barcelona 2:1 juhtima viia, ent Navas sai tema sooritatud penaltile jala vahele ja pall lendas lati põrkest mööda.

Teine poolaeg algas üsna sarnaselt esimesega. Barcelona ründas ja tekitas häid momente, kuid i-le jäi täpp panemata. Kui neli aastat tagasi löödi viimased kolm väravat seitsme minutiga vahemikus 88-95 – sellest piisanuks lisaajaks tänagi –, siis imet ei sündinud.

Barcelona oli jäi pärast hooaega 2006/07 esimest korda veerandfinaalist välja. Nõnda edukat seeriat pole ühelgi teisel võistkonnal ette näidata.

Nii mõnedki usuvad, et see jäi Messile viimaseks Meistrite liiga mänguks Barcelona särgis. Saab näha – tema leping lõppeb klubiga suvel.

Liverpool - Leipzig RB 2:0 (kahe mängu kokkuvõttes 4:0)

Koduliigas kohutavalt esinev Liverpool vajas head tulemust kui õhku. Paljud eksperdid arvasid matši eel, et avamängu 2:0 edu ei pruugi Bundesligas hästi mängiva Leipzigi vastu olla piisav.

Kohtumist alustaski veidi paremini Leipzig, ent ohtlikumad olukorrad tekkisid pigem punasärkidel. Liverpooli liidrite väikese mõõna võttis hästi kokku olukord, kus ühe rünnaku jooksul jäi hiilgav võimalus kasutamata nii Mohamed Salahil kui ka Sadio Manel.

Siiski näidati taset kaitses, sest koduliigas viimase kolme mängu kaheksa väravat löönud Leipzig hoiti avapoolajal kuival. Esimese 45 minutiga kumbki pool sihile ei jõudnudki.

Iroonilisel kombel otsustasid matši saatuse kaks eelnimetatut. Alustuseks veeretas Salah 71. minutil elegantselt palli Peter Gulacsi selja taha, vaid paar minutit hiljem suunas Divock Origi tsenderduse võrku Mane. Kohtumise lõppu kontrolliti kindlalt ja Leipzig jäigi kahes mängus nullile.

Kuigi Premier League'is on Liverpool langenud kaheksandaks, siis Meistrite liigas püsitakse kenasti kõrges mängus.