Kuus isiklikku rekordit püstitanud Tilga tõusis Eesti läbi aegade neljandaks meheks, Uibost jäi lahutama üks punkt

Karel Tilga,.
Karel Tilga,. Foto: Liis Treimann

Sel nädalalõpul toimus USAs Fayettevilles ülikoolide finaalvõistlus kergejõustikus. Meeste seitsmevõistluses esines võimsalt Karel Tilga, kes võttis kuue isikliku rekordi toel Georgia ülikoolile võidu.

Teine võistluspäev:

Teine võistluspäev algas 60 meetri tõkkejooksuga, kus Tilga püstitas kohe võimsa isikliku rekordi. Eesti mitmevõistleja ajaks märgiti 8,24 ning sellega tõusis ta ka kokkuvõttes teisele kohale. Viie alaga on Tilgal koos 4451 punkti, millega oma rekordit edestab juba 166 silmaga.

Rekordisadu jätkus ka kuuendal alal, milleks oli teivashüpe. Tilga varasem tippmark oli 4.70 ning täna lisas ta sellele lausa 26 cm. Seitsmevõitluse kokkuvõttes hoiab eestlane kindlat teist kohta, olles kogunud 5349 punkti. Rekordgraafikut edestab Tilga juba 245 punktiga.

Meeste seitsmevõistluse lõpetas 1000 meetri jooks, kus Tilga kindlalt alavõidu noppis. Eestlane sai kirja taaskord isiklikku rekordit tähistavad 2.36,32. Varasemat tippmarki edestas Tilga kahe sajandikuga.

Kokkuvõttes sai Tilga kirja isiklikku rekordit tähistavad 6264 punkti, mis andis talle NCAA finaalvõistlusel esikoha. Pikalt võistlust juhtinud Tilga koolikaaslane Kyle Garland pidi kehva viimase ala tõttu leppima 6200 punkti ja teise kohaga.

Eesti kõigi aegade meeste seitsmevõistluse edetabelis võttis Tilga sisse nüüd neljanda koha. Esikohalt leiab rekordimehe Erki Noole 6374 punktiga, teisel kohal paikneb Mikk Pahapill 6362 punktiga ning napilt suutis kolmandat kohta säilitada Maicel Uibo, kes parimas seitsmevõistluses saanud kirja 6265 punkti.

Kui nüüd vaadata möödunud nädalal toimunud sise-EMi seitsmevõistluse tulemusi, siis oleks Tilga sarnase esitusega teeninud Poolas endale hõbemedali. Toruni võistluse võitis Kevin Mayer 6392 punktiga, kuid hõbeda hind oli ainult 6158.

Avapäev:

Georgia ülikooli esindav 23-aastane eestlane sai esimesel kolmel alal kirja isikliku rekordi. Ta jooksis 60 m ajaga 7,09 (varasemalt 7,13), hüppas kaugust 7.62 (7.49) ja tõukas kuuli 16.04 (15.55). Avapäeval tulid vaid kõrgushüppes «tagasilöök» - protokolli kanti 2.06 (sees 2.07, väljas 2.09).

Nelja ala järel hoiab Tilga 3529 punktiga kolmandat kohta. Leo Neugebauerist lahutab 5 ja Kyle Garlandist 26 silma.

Igal juhul teeb meie mees vägevat võistlust. Avapäeval pani ta võrreldes mulluse rekordvõistlusega, kus kogunes 6019 punkti (7,18; 7.42; 15.45; 2.05; 8,40; 4.70; 2.36,34.), oluliselt juurde. Tilga edestab seda graafikut 128 punktiga.

Võistlus jätkub Eesti aja järgi täna kell 17, mil kavas 60 m tõkkejooks. Viimase ala, 1000 m jooksule antakse start 20.45. Uuendame uudist värskete tulemustega.

Igaks juhuks tasub meelde tuletada, et Eesti seitsmevõistluse tippmark 6374 kuulub 1999. aastast Erki Noolele.

Fayetteville'i seitsmevõistluse lõi kaasa ka Kristo Simulask, kes sai aga kõrgushüppes nulli.

Lisaks osalevad NCAA finaalvõistlusel kaugushüppaja Lishanna Ilves ja teivashüppaja Eerik Haamer.