VIDEO ⟩ Tottenhami pallur lõi aasta värava, ent vedas seejärel tiimi alt

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Erik Lamela (vasakul). Esiplaanil Tottenhami peatreener Jose Mourinho.
Erik Lamela (vasakul). Esiplaanil Tottenhami peatreener Jose Mourinho. Foto: Dan Mullan / POOL/EPA/Scanpix

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas alistas Arsenal Londoni derbis koduväljakul kaotusseisust 2:1 Tottenhami. Kohtumise järel räägitakse aga tulemusest enam viimaste poolkaitsjast Erik Lamelast.

29-aastane poolkaitsja tõmbas põhimõttelises vastasseisus tuurid üles 33. minutil, viies Tottenhami juhtima. Lisaks efektiivsusele oli värav ka äärmiselt efektne. Lamela saatis mitme kaitsja vahelt palli võrku rabona ehk teise jala tagant tehtud löögiga.

Vaatamata heale emotsioonile ei kestnud külaliste pidu kaua. Vahetult enne poolajapausi viigistas Martin Ødegaard mänguseisu. Koduperemehed pääsesid juhtima Alexandre Lacazette'i 64. minuti penaltist.

Varsti muutus Tottenhami olukord eriti keeruliseks. Avapoolajal säranud Lamela korjas lühikese ajaga kaks kollast ja ühtlasi punase kaardi, mistõttu jäid külalised 76. minutist vähemusse.

Arsenal hoidis edu lõpuni ja teenis väga vajalikud kolm punkti.