T, 17.05.2022

Tänak ja Latvala soovivad WRC-sarjas näha rohkem talverallisid

Christopher Krutto
Tänak ja Latvala soovivad WRC-sarjas näha rohkem talverallisid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänak ja Martin Järveoja.
Ott Tänak ja Martin Järveoja. Foto: JONATHAN NACKSTRAND/AFP

Kui algselt pidi tänavuse autoralli MM-sarja hooaja ainuke talveralli toimuma Rootsis, siis koroonaviiruse tõttu koliti see ümber Lapimaale. Nüüd on nii Ott Tänak kui ka Jari-Matti Latvala avaldanud arvamust, et järgnevatel aastatel võiksid MM-kalendrisse kuuluda mõlemad.

Viimati oli MM-sarjas ühel hooajal kaks talverallit 2007. aastal, kui võistlejad võtsid mõõtu nii Rootsis kui ka Norras. Tänak tunnistas Dirtfishile, et sõitjad sooviksid veel talverallisid.

«Mida rohkem neid on, seda lõbusam on meil,» sõnas eestlane. Temaga samal arvamusel on ka Latvala, kes on sellest isegi Rahvusvahelise Autoliidu FIA presidendi Jean Todtiga rääkinud.

«Need võistlused ei tekita autole liiga palju koormust ja Pirelli teeb ühe sõidu jaoks väga palju ettevalmistustööd. Oleks loogiline sõita kaks talverallit,» rääkis 35-aastane soomlane.

«Oleme aastaid rääkinud sellest, et sõita kaks talverallit ja 2007. aastal tegime seda. See oli väga põnev. Need töötavad televisioonis ja on väga kenad. Sõitjad naudivad neid alati ja need on pealvaatajatele vaatemängulised,» seletas Latvala.

«Rääkisin Jean Todtiga sellest ja uurisin, mis seis on Arctic Rallyha. Tema sõnul peavad nad asja kaaluma. Kui uurisin, kas Rovaniemi võiks sarnaselt Rootsile kalendris olla, siis ütles ta, et peame saama kalendrisse võistluseid juurde,» jätkas ta.

«Minu arvates ei ole probleemiks lisada võistluseid, kui need on logistiliselt hästi planeeritud. Sõidaksime ühel nädalal Rootsis ja siis läheksime lihtsalt meeste ja autodega järgmiseks nädalavahetuseks Soome. Spordi kõige kallim osa on see, kui lähme kiirelt näiteks Rootsist Portugali või kuskile mujale kaugele.

Kui teeksime need kaks võistlust lühendatud formaadis nagu Rovanimeis, siis autodel oleks kilometraaž vääiksem ja kulud ei oleks nii suured. Lisaks võiksime leppida kokku, et sa saad testida vaid üheks võistluseks. Teeksid testi kas Rootsis või Soomes ja see oleks kõik, mis sul kaheks ralliks oleks. Nii säästaksime samuti raha.

Märksõnad
Tagasi üles