T, 17.05.2022

Selgusid järgmised detailid tänavuse Rally Estonia kohta

Kiiruskatsete arv suureneb 17 pealt 24-le
Toimetas Karl Juhkami
Selgusid järgmised detailid tänavuse Rally Estonia kohta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Ott Tänak ja Martin Järveoja mullu Rally Estonial.
Ott Tänak ja Martin Järveoja mullu Rally Estonial. Foto: Remo Tõnismäe

Kuigi autoralli MM-sari pole veel õieti tuuregi üles saanud – sõidetud on ju kõigest kaks etappi tosinast – vaatavad siinsed rallifännid kindlasti ootusärevalt juulikuise Rally Estonia suunas. Praeguseks on päevavalgele tulnud ka järgmised detailid tänavuse võidukihutamise kohta. 

Ralli võistluskeskus asub sel aastal samamoodi Tartus, Eesti Rahva Muuseumi territooriumil. Kui eelmisel aastal läbisid sõitjad Lõuna-Eestis 17 kiiruskatset kogupikkusega 233,40 km, siis tänavu on võistlusalaga laienetud Jõgevamaale ning katseid on kavas kokku 24.

Lisaks on kogu ralli üks päev pikem ehk testikatsetega tehakse sel korral algust juba neljapäeval ning samal õhtul on Raadi lennuväljal plaanis ka Rally Estonia avasõu, millele järgneb kohe traditsiooniline publikukatse.  

Reede, laupäev ja pühapäev on aga täispikad kruusateid täis võistluspäevad ning ralli saab oma lõpplahenduse 18. juulil kell 13.18 algava punktikatsega. 

«Tänavune ralli on üks päev pikem ning lisaks kaasame uusi katseid uutes piirkondades. Selle aasta keskmine kiirus tõotab tulla natukene madalam kui mullu, sest katsetel on väga metsaseid lõike,» kommenteeris võistluste üks peakorraldajatest Silver Kütt.

Teine peakorraldaja Tarmo Hõbe on varem Tartu Postimehele uusi katseid kommenteerinud järgnevalt: «Tiimiliikmed olid kursis, et seal on juba varem, 1980ndate alguses mingil määral sõidetud. Läksime radu üle vaatama ning tuleb tunnistada, et seal on Eesti üks looduskauneimaid kohti ning asustustihedus on seal väike. Ma arvan, et need teelõigud on kõigile huvitavad ja pole võistlejatele tuttavad.»

Võistlusele saavad ekipaažid ennast üles anda 15. juunini ning osalejate nimekiri tehakse avalikkusele saadavaks 28. juunil.

Rallipasside süsteem jääb eelmise aastaga võrreldes sarnaseks ehk inimesed pääsevad passi alusel kindlatele pealtvaatamisaladele. Kallima hinnaga on võimalik soetada piiratud koguses rallipasse, mis võimaldavad vabalt liikuda kõigi publikualade vahel. Rallile müüakse tänavu ligikaudu 50 000 piletit.

Kuid kui mullu mahutas üks pealtvaatamisala tuhat inimest, siis nüüd loodetakse see arv viia 1500ni. Kokku tahetakse sääraseid publikualasid lüüa 25 tükki.

Rally Estonia on autoralli MM-hooaja tänavune seitsmes etapp ning sõidetakse 15. – 18. juulini, kaks nädalat enne Jyväskylä rallit. 

Märksõnad
Tagasi üles