T, 17.05.2022

Ogier andis WRC varajasele hooajapausile heakskiidu

Postimees Sport
Ogier andis WRC varajasele hooajapausile heakskiidu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sebastien Ogier.
Sebastien Ogier. Foto: Toyota Gazoo Racing WRT

Kuigi ralli MM-sarja varajane hooaja paus oli teada mõnda aega, avaldas wrc.com nüüd intervjuu, kus seitsmekordne maailmameister Sebastien Ogier kiitis antud sammu.

Traditsiooniliselt on WRC-sarja kolmas etapp sõidetud märtsis Mehhikos, kuid koroonaviirusest tingitud reisipiirangute ja paljude teiste raskendavate asjaolude tõttu otsustati Põhja-Ameerika etapp sel aastal kalendrist välja jätta.

Nii tekkiski olukord, kus 28. veebruaril lõppenud Arktika ralli järel tuleb sõitjatel järgmist starti oodata pea kaks kuud. Hooaja kolmas etapp Horvaatias sõidetakse 22.-25. aprillini.

Punktitabelis kolmandal kohal olev Toyota sõitja Ogier avaldas lühikesele puhkusele poolehoidu. «Ma usun, et see kalender on õigesti koostatud ja see paus on minu arvates tulnud õige hetkel, et anda tervishoiusektorile paranemiseks aega,» ütles Ogier wrc.com-ile.

«Kogu koroonaviiruse olukord maailmas areneb, kuid oleks tore mõelda, et meil võib olla võimalus mingil hetkel oma fänne uuesti näha,» jätkas ta ja andis mõista, et loodab mõnel MM-etapil raja ääres näha ka pealtvaatajaid.

Küsimusele, mis plaanid tal puhkuse ajal on, lisas Ogier: «muidugi võtan aega, et seda koos perega nautida. Puhkuse ega üleüldse millegi jaoks pole võimalik reisida, aga olgu pealegi. Kvaliteetaeg kodus sobib hästi.»

Märksõnad
Tagasi üles