Toimetas Karl Juhkami
Tanel Sokk ja Indrek Kajupank.
Tanel Sokk ja Indrek Kajupank. Foto: Raul Mee

Paf Eesti-Läti korvpalliliigas tundsid täna võidurõõmu TalTech ja Tartu Ülikool Maks & Moorits.

TalTech võõrustas täna kodusaalis enam kui kuu pikkuselt mängupausilt naasnud Tallinna Kalev/TLÜd. Tasavägiselt kulgenud kohtumise aitasid lõpuks 89:83 võõrustajate kasuks kallutada vanameistrid Indrek Kajupank ja Sten Sokk.

32-aastane Kajupank tõi võitjate parimana 20 punkti, temast neli aastat vanem Sokk lisas omalt pool 18 punkti. Kaotajate tulemuslikum oli peatreener Valdo Lipsu poeg Karl-Johan, kes tõi 30 punkti ja korjas 11 lauapalli.

Teises kolmapäevases kohtumises alistasid tartlased 73:69 Rakvere Tarvase. Võitjate parimana viskas Robin Kivi 22 punkti, Charles Barton toetas teda 19 punktiga. Kaotajate parim oli Egert Haller 18 punktiga.

Tartlaste peatreeneri Toomas Kandimaa sõnul sai määravaks neljanda veerandi kaitse. «Suuri ärakukkumisi suutsime täna vältida. Vigasid tuli küll sisse, aga saime neljandal veerandil kaitses pidama. Rünnaku pool väga vaimustav ei olnud, aga lõpuminutitel olime visetel kindlamad,» sõnas ta.