R, 9.12.2022

Sebastien Loeb vandus meeskonna survele alla

Karl Mihkel Eller
Sebastien Loeb vandus meeskonna survele alla
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Daniel Elena (vasakul) ja Sébastien Loeb.
Daniel Elena (vasakul) ja Sébastien Loeb. Foto: Julien Delfosse via www.imago-images.de/imago images/PanoramiC/Scanpix

Üheksakordse autoralli maailmameistri Sebastien Loebi ja 23 aastat tema kaardilugejaks olnud Daniel Elena teed läksid sel nädalal lahku.

Ägeda loomuga monacolane avaldas, et koostöö lõpetamise algataja oli Loebi Dakari ralli meeskond Prodrive. «Tiimi arvates polnud ma hingega asja kallal ning tegin viimasel Dakari rallil liiga palju vigu,» vahendas pettunud Elena sõnu Prantsusmaa ajaleht L’Equipe.

«See polnud lihtne otsus ega ka mitte kõige lihtsam telefonikõne, sest me veetsime 23 aastat koos nagu head sõbrad. Mul pole kahtlustki, et sa suudad kunagi teha tagasituleku,» jäi Loeb oma hüvastijätus tagasihoidlikuks.

47-aastane Loeb ja Elena osalesid viimati koos jaanuaris toimunud Dakari rallil, mida prantslane nimetas põrguks. Võistlus kiskus neil kiiva juba avakatsel, kuid kaheksandal katsel tuli ralli rehvipurunemise tõttu sootuks pooleli jätta.

Prodrive’i meeskonna omanik David Richards ütles DirtFishile, et Elena lahkumine Loebi kõrvalt pole ainus eesootav muutus, kuid keeldus avaldamast tulevikuplaane.

Loeb pole veel otsustanud, kes Elenast vabaks jäänud koha endale saab, ent ühe tuntud nime võib juba varakult välistada. Loeb ja Elena pole sugugi esimene suur duo, kes tänavu lahku läks. Vahetult enne ralli MM-hooaja avaetappi teatas Hyundai sõitja Thierry Neuville, et ei suutnud kokkuleppele jõuda pikaaegse partneri Nicolas Gilsouliga.

Ilmselt mõtlesid Loebi ja Elena uudise valguses paljud rallifännid, et üheksakordne maailmameister võiks pöörduda nüüd Gilsouli poole. Räägib ta ju emakeelena prantsuse keelt ning belglane on oma ala tipptegija.

«Pean tunnistama, et see oli pikalt minu plaan A,» lausus Gilsoul väljaandele Liege. «Olen Sebiga suhelnud, kuid kahjuks ei istu mina tema kõrvale. Ajastus pole lihtsalt hea. Olen väljakutsetele avatud ja tean täpselt, mida ma teha tahan, kuid paraku pole mul kõrberallide kogemust.» 

Märksõnad
Tagasi üles