Jarmo Jagomägi
, Reporter
Maik-Kalev Kotsar.
Maik-Kalev Kotsar. Foto: Hamburg Towers/Facebook

Eesti korvpallikoondislane Maik-Kalev Kotsar tegi Saksamaa kõrgliigas taas särava partii, aidates leivaisa Hamburg Towersi koduväljakul lisaajal 84:81 võiduni Braunschweigi üle.

Lõviosa ajast võrdselt kulgenud kohtumises jäi Hamburg viimase veerandaja keskpaigas 12-punktilisse kaotusseisus. Ligi nelja minutiga suudeti siiski end mängu tagasi võidelda ning 11 sekundit enne normaalaja lõppu jõuti Kotsari korvist 75:75 viigini - lisaaeg!

Järgnenud viie minutiga panid koduperemehed oma paremuse napilt maksma. Kolm sekundit enne lõpuvilet oli endisel Tartu Ülikooli tagamehel Arnas Velickal võimalus seis viigistada, ent tema kolmene lendas mööda. Matš lõppes Kotsari kaheksanda lauapalliga.

Meie mehel oli võistkonna edus taas väga suur roll. Lisaks ülitähtsale korvile normaalaja lõpus, viskas ta lisaajal tiimi üheksast punktist viis ja kokku 19, mis oli kogu kohtumise teine näitaja. Enamat suutis vaid 20 silma kogunud tiimikaaslane Kameron Taylor.

Vaata videost Kotsari lisaajale viinud korvi (alates 3.14) ja teisi sooritusi:

Play-off'i võitlust silmas pidades teenis Hamburg väga vajaliku võidu. Praegu hoitakse seitsmendat kohta, ent tabel on üsna tihe. Olenevalt võistkonnast jääb põhiturniiri lõpuni veel 11-14 matši.