P, 29.01.2023

Marek Naaris: mingit füüsilist ahistamist ega seksuaalset ärakasutamist polnud

Postimees Sport
Marek Naaris: mingit füüsilist ahistamist ega seksuaalset ärakasutamist polnud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Marek Naaris.
Marek Naaris. Foto: Erakogu

Neljapäeval raputas Eesti spordimaastikku järjekordne skandaal, kui jalgpalliklubi FC Elva teatas, et lõpetas koostöö ebasündsalt käitunud klubi tegevjuhi ja treeneri Marek Naarisega. Hilisõhtul kirjutas ta sotsiaalmeediasse postituse, mille avaldame täismahus ja toimetatud kujul.

«Lugupeetud sõbrad ja tuttavad, koostööpartnerid ning lai FC Elva pere!

Viimase 24 tunni jooksul on tähelepanu alla toodud üks minu ja ka paljude teiste jaoks häbiväärne killuke mu senisest elust.

Elust, millest viimased 17 aastat (alates maist 2004) olen veetnud FC Elva juures, et kogu pühendumusega ehitada meie ühise raske tööga üles üks professionaalsemaid jalgpalliorganisatsioone Eestis, ning võin sirge seljaga öelda, et olen meie tehtu üle uhke.

Küll aga ma ei ole uhke selle üle, mis ma saatsin korda 2014 ja 2015. aastal, mida ajakirjanduses kajastati esmalt anonüümselt 2016. aastal. Teemat on taaskord tõstatatud Getulio Aurelio Fredo juhtumi valguses.

Tunnistasin toona vastavatele uurimisorganitele ja tunnistan ka praegu oma eksimusi ning olen selle probleemiga kirjeldatud sündmustele järgnenud perioodil ka tegelenud. Läbisin kaasatud asutuste poolt ettekirjutatud protsessid ning saan käsi südamel öelda, et alaealistega suhtlemisel ei ole selliseid asju enam kunagi ette tulnud. Seda enam tuli minu jaoks üllatusena eile ja täna organiseeritud meediakajastus.

Veelkord, ei ole ühtegi õigustust minu poisikese aruga tehtule alaealiste tüdrukute suunas. Küll aga olgu siinkohal rõhutatud, et kõnealused juhtumid olid minu ja alaealise tüdruku omavahelise flirtimise käigus intiimse alatooniga veebisõnumite/piltide saatmine ning mitte mingil tasandil mõjuvõimu omava isiku poolt teise isiku füüsiliselt ahistamine ega seksuaalselt ärakasutamine.

Samuti olen oma tegude eest kandnud vastutust läbi otsese häbitunde kolleegidele igapäevaselt otsa vaatamisel ja veelgi enam kui puudutatud isikutelt isiklikult vabandust palusin. Sellest tulenevalt suunasin järgneval viiel aastal kogu oma energia FC Elva ja noorte spordi arengusse, et vähekenegi tehtut heastada ning olen sel teel kindlasti nii mõnelegi varbale astunud.

Sarnaseid arusaamatusi on võinud ette tulla minu ja teise täiskasvanud inimese vahel. Siinkohal on mul aga keeruline konkreetset seisukohta võtta, kuna keegi ei ole mulle kunagi ei otse ega vihjamisi öelnud, et üks või teine käitumisviis on temale liiga pealetükkiv või ahistav ning sellest tulenevalt soovib meievahelise suhtluse lõpetada. Küll aga juhul, kui sedasi on olnud, siis siirad vabandused ning andke mulle privaatselt märku, et ma saaksin tehtut heastada!

Elu ei ole virtuaalne jalgpallimäng, kus sa saad eksimused kustutada ja otsast alata. Elu sarnaneb rohkem päris jalgapllile, kus väiksemate rikkumiste korral omistatakse vastasmeeskonnale karistuslöök või penalti ning suuremate rikkumiste esinemisel kollane või punane kaart. Eks see jääb iga «kohtuniku» enese otsustada, millist kaarti on väärt minu poisikese lollused ja kas see peaks olema kehtiv mängu/hooaja lõpuni või kogu eluks.

Kahjuks ei saa ma omaltpoolt meedias seni kajastatule midagi täiendavat lisada, kuna ükski protsessi kaasatud osapool ei ole minuga uute süüdistuste sisu jaganud. Hinnangu toimunule saan anda siis, kui erinevate organisatsioonide poolt läbi viidavad uurimised on lõpetatud. Küll aga luban seda teha põhjalikumalt niipea, kui kõik asjaolud on lõplikult selged.

Seniks aga veelkord tuhat vabandust kõigi ees, keda kõnealused teemad on kunagi puudutanud või puudutavad tänasel päeval.

Marek Naaris,

FC Elva tegevjuht 2005-2021

PS! Lõpetuseks sooviksin siiralt vabandada kõigi FC Nõmme Kalju naisjalgpallurite ees kuna «tänu» minu viie-kuue aasta tagustele poisikese tempudele on ühiskondlik ning meedia arutelu teie poolt tõstatatud juhtumilt eemale suunatud.

See ei ole Teie vastu õiglane!»

Märksõnad
Tagasi üles