Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Toyota ja Hyundai keskendusid sel nädalal kruusatestidele

Juho Hänninen. FOTO: Toyota GAZOO Racing

Toyota rallimeeskond alustas ettevalmistusi kevadsuvisteks kruusarallideks, mille hulka kuulub ka Rally Estonia.

Toyota tiim lendas Katalooniasse ning auto roolis istus nende testisõitja Juho Hänninen. Toyota jaoks oli tegu esimese korraga testida Pirelli rehve kruusal. Hooaja esimene kruusaralli sõidetakse mai keskel Portugalis. Enne sõidetakse veel aprilli lõpus Horvaatia asfaldiralli.

Pärast Portugali etappi tuleb järjestikku neli kruusarallit. Juunis sõidetakse Sardiinias ja Keenias, juulis Eestis ning Soomes. Vähemalt niimoodi on kirjas ametlikus kalendris, kust pole Keenia rallit veel maha võetud, kuigi kuulujuttude järgi on etapi toimumine ohus.

Ka Hyundai rallimeeskonna jaoks on käesolev nädal olnud töine. 19-aastane Oliver Solberg lendas koos meeskonnaga Sardiiniasse, kus testis uut Hyundai i20 N Rally2 autot. Võistlusradadel näeme seda autot juba suvel.

Võrreldes Hyundai eelmise sama klassi masinaga on i20 N Rally2 suur edasiminek. Oma panuse auto arengusse on andnud ka 2019. aasta maailmameister Ott Tänak.

«Sellel autol on šassii võrreldes eelmisega täiesti erinev. Küll on samaks jäänud nii käigukast, diferentsiaal kui ka ülekanded. Testisõitude käigus on parandatud nii kaalujaotust kui ka bensiinipaaki. Kindlasti ei tohi unustada mootorit, mis on nüüd juba väga võimekas,» kirjeldas meeskonna pealik Andrea Adamo.

Tagasi üles
Back