6:0! Rapla korvpallurid tegid Tartuga puhta vuugi

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Tartu ei suutnudki põhiturniiril Raplat alistada.
Tartu ei suutnudki põhiturniiril Raplat alistada. Foto: Kristjan Teedema / Postimees

Korvpalli Eesti meistrivõistluste tänases ainsas kohtumises alistas Rapla Avis Utilitas kodusaalis 81:65 Tartu Üliool Maks & Mooritsa.

Üsna võrdselt alanud kohtumises püsis initsiatiiv pigem koduperemeeste käes. Avaveerand võideti 20:17, kuid poolajaks kasvatati edu juba 13-punktiliseks.

Kolmanda neljandiku keskel õnnestus tartlastel mängu veidi ärevust tuua, ent kolmest punktist lähemale ei jõutud. Võõrustajad kallutasid kohtumise enda kasuks viimase nelja minutiga, mil tehti 68:63 seisult 13:2 lõpuspurt.

See tähendab, et Rapla jäigi Tartule tänavu põhiturniiril alistamatuks, lüüa saadi kuuel korral. Kui lisada juurde eelmise hooaja lõpp, kärises kaotusteseeria seitsmemänguliseks.

Tänases kohtumises tõusis võitjate poolelt üleplatsimeheks 28 punkti toonud Brandon Reginald Childress. Roberts Freimanis lisas 17 silma. Tartlaste edukaim oli Emmanuel Wembi 17 punktiga.

«Teisel veerandajal tuli meil mõõn sisse ja lasime neil mitmeid veaga korve ära panna. Suures pildis see rivist välja ei löönud ja saime teisel poolajal ikka mängu tagasi. Mängu lõpus said nad aga otsustavad visked sisse. Proovisime nad lõpus rohkem korvi alla suruda, nad läksid maa-alasse, aga meil visked sisse ei kukkunud. Positiivne on kindlasti see, et me pärast teise veerandi mõõna ei lasknud mängu käest ja saime teisel poolajal mängu tagasi. Kiitus poistele võitluse eest,» ütles pressiteates Tartu peatreener Toomas Kandimaa.

Koduste meistrivõistluste tabelisse sai Rapla 12 kaotuse kõrvale kirja 16. võidu. Sellega hoitakse kindlalt kolmandat kohta. Tartu (10-19) on kuues.