Algkoosseisu kuulunud Klavan tegi nigela partii ja Cagliari sai valusa kaotuse

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Ragnar Klavan (palliga).
Ragnar Klavan (palliga). Foto: Tano Pecoraro/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Itaalia jalgpalli kõrgliigas pidi Ragnar Klavani koduklubi Cagliari võõral väljakul 1:2 alla vanduma Speziale.

Liigasse püsimajäämise eest võitlev Cagliari noolis lähikonkurendi vastu vähemalt punkti, ent jäi tühjade pihkudega. Võõrustajad pääsesid juhtima 49. minutil Roberto Piccoli väravast. Mängu saatuse otsustas Giulio Maggiore tabamus 80. minutil. Gaston Pereiro lõi küll külaliste auvärava, ent ei enamat.

Viimase kahe kohtumise peale 22 minutit mänguaega saanud Klavan kuulus taas Cagliari algkoosseisu. Täismängu ta kirja ei saanud, meie mees vahetati välja vahetult pärast Spezia teist väravat ehk 81. minutil.

Mitmed Itaalia portaalid hindasid Klavani mängu nigelaks. «Ta poleks pidanud algkoosseisus olema, kuid Luca Ceppitelli vigastuse tõttu oli see vältimatu. Tema vorm on väga kehv ja Spezia sai sellest eelise,» kirjutas Tuttomercato.

Üsna selge süü oli Klavanil esimeses väravas. Vahetult enne tabamust ei suutnud ta lihtsat palli klaariks lüüa.

Kümme vooru enne hooaja lõppu püsib Cagliari 22 punktiga 18. positsioonil ehk esimesena punases tsoonis. Lähim konkurent Torino jääb ühe silma kaugusele, ent neil on kaks mängu vähem peetud. Spezia on 15.