Jarmo Jagomägi
, Reporter
Henri Drell (palliga).
Henri Drell (palliga). Foto: VictoriaLibertas/Facebook

Itaalia korvpalli kõrgliigas jäi Henri Drelli koduklubi Pesaro kodusaalis 70:75 alla Bologna Virtusele.

Koduperemehed alustasid matši üsna rabedalt, visates avaveerandiga vaid üheksa punkti. Virtus sai kindlalt initsiatiivi ning edu käristati kahekohaliseks. Teise neljandiku lõpuosas sai Pesaro vastase sabast kinni. Selles oli oluline roll Drellil, kes viskas viis punkti järjest. Poolajaks olid külalised siiski 37:28 peal.

Kohtumine jätkus Euroliigastki unistava Virtuse dikteerimisel. Vahe püsis stabiilselt seitse-üheksa punkti ringis, ent Pesaro ei jäänud ka maha. Kõva tööga jõutigi neljanda veerandaja keskpaigas 59:59 viigini. Kusjuures paar minutit varem saatsid kohtunikud platsilt ära peatreeneri Jasmin Repeša.

Kõvasti eneseusku saanud koduperemehed pääsesid õige pea 64:61 juhtima, kuid Miloš Teodosici kolmene tõmbas tuure taas maha. Bologna tegi 7:0 vahespurdi ja sellest piisas. Otsustava kolmese tabas teine Serbia legend, Stefan Markovic viimse minuti alguses.

Staaridega mehitatud Bologna skoor jagunes ühtlaselt. 13 aastat NBAs pallinud Marco Belinelli ja Julian Gamble tõid 11 punkti. Teodosic kogus kaheksa, Markovic seitse silma.

Peasro poolelt kerkis 24 punktiga üleplatsimeheks Marko Filipovity, Tyler Cain lisas 16 silma. Taas põhiviisikusse kuulunud ja otsustavatel hetkedel platsil olnud Drelli saagiks jäi 27 minutiga viis punkti (kahesed 1/1, vabavisked 3/3). Muide, meie mehe pluss-miinus näitaja +1 oli koos Carlos Delfinoga tiimi parim.

Seitsme kaotuse kõrvale 15. võidu saanud Virtus on liigatabelis kolmas. Pesaro (9-12) jagab kaheksandat-üheksandat kohta. Kaspar Treieri koduklubi Sassari Dinamo püsib neljandal real (13-6).