P, 29.01.2023

Jalgpallikoondisega liitub neli mängijat

Postimees Sport
Jalgpallikoondisega liitub neli mängijat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti meeste jalgpallikoondis mängib märtsis Tšehhi, Valgevene ja Rootsiga.
Eesti meeste jalgpallikoondis mängib märtsis Tšehhi, Valgevene ja Rootsiga. Foto: Eest Jalgpalli Liit

Meeste koondisega liituvad eelseisvateks mängudeks Mihkel Aksalu, Hindrek Ojamaa ning potentsiaalsed debütandid Maksim Paskotši ja Bogdan Vaštšuk.

Tervislikel põhjustel jäävad koondisest eemale Taijo Teniste, Martin Miller, Markkus Seppik ja Markus Soomets. Juba varem oli teada, et eneseisolatsiooni tõttu saavad kõige varem alates kolmapäevast liituda Henrik Ojamaa, Märten Kuusk ja Matvei Igonen. Kuna Eesti koondise kodumäng Tšehhiga peetakse Poolas, siis liituvad need kolm mängijat võimalusel alates neljapäevast Minskis.

Seoses koroonaviirusest tingitud reisipiirangutega osalevad Karol Mets ja Erik Sorga mängudes Tšehhi ja Valgevenega ning naasevad seejärel koduklubi juurde.

Eesti koondis võõrustab Tšehhit Poolas Lublin Arenal 24. märtsil kell 21.45. Valgevenega mängime võõrsil 27. märtsil kell 19. Maavõistluses Rootsiga kõlab avavile 31. märtsil kell 18.45. Kõiki kolme mängu saab jälgida ETV2 vahendusel.

Eesti koondise koosseis:

Väravavahid

Mihkel Aksalu (07.11.1984) – Paide Linnameeskond 45/0
Karl Jakob Hein (13.04.2002) – Londoni Arsenal (ENG) 6/0
Matvei Igonen (02.10.1996) – Tallinna FC Flora 4/0
Karl Andre Vallner (28.02.1998) – Tallinna FCI Levadia 0/0

Kaitsjad

Karol Mets (16.05.1993) – Al-Ettifaq (KSA) 65/0
Nikita Baranov (19.08.1992) – Karmiotissa (CYP) 43/0
Artur Pikk (05.03.1993) – Diosgyöri VTK (HUN) 41/1
Joonas Tamm (02.02.1992) – FC Desna (UKR) 38/3
Michael Lilander (20.06.1997) – Tallinna FC Flora 7/0
Märten Kuusk (05.04.1996) – Tallinna FC Flora 6/0
Hindrek Ojamaa (12.06.1995) – Paide Linnameeskond 5/0
Henri Järvelaid (11.12.1998) – Vendsyssel FF (DEN) 4/0
Henrik Pürg (03.06.1996) – Tallinna FC Flora 3/0
Maksim Paskotši (19.01.2003) – Tottenham Hotspur (ENG) 0/0

Poolkaitsjad ja ründajad

Konstantin Vassiljev (16.08.1984) – Tallinna FC Flora 125/25
Henri Anier (17.12.1990) – Paide Linnameeskond 65/13
Henrik Ojamaa (20.05.1991) – Tallinna FC Flora 44/1
Sergei Mošnikov (07.01.1988) – Paide Linnameeskond 35/2
Rauno Sappinen (23.01.1996) – Tallinna FC Flora 32/6
Mattias Käit (29.06.1998) – NK Domžale (SVN) 31/5
Frank Liivak (07.07.1996) – Tallinna FCI Levadia 24/3
Vladislav Kreida (25.09.1999) – Helsingborgs IF (SWE) 9/0
Rauno Alliku (02.03.1990) – Tallinna FC Flora 8/0
Erik Sorga (08.07.1999) – D. C. United (USA) 8/1
Vlasiy Sinyavskiy (27.11.1996) – MFK Karvina (CZE) 7/0
Markus Poom (27.02.1999) – Tallinna FC Flora 2/0
Bogdan Vaštšuk (04.10.1995) – Tallinna FCI Levadia 0/0

Peatreener: Thomas Häberli

Abitreenerid: Norbert Hurt, Andres Oper

Väravavahtide treener: Mart Poom

Kehalise ettevalmistuse treener: Michael Müller

Videoanalüütik: Ants Jaakson

Arst: Kaspar Rõivassepp

Füsioterapeudid: Helvis Trääder, Priit Lehismets, Marius Unt

Mänedžer: Miko Pupart

Eesti meeste koondise mängud 2021:

24.03 Eesti – Tšehhi, Lublin Arena (MM-valikmäng)
27.03 Valgevene – Eesti (MM-valikmäng)
31.03 Rootsi – Eesti (maavõistlus)
01.06 Leedu – Eesti (Balti turniir)
04.06 Soome – Eesti (maavõistlus)
10.06 Eesti – Läti (Balti turniir)
02.09 Eesti – Belgia, A. Le Coq Arena (MM-valikmäng)
05.09 Eesti – Põhja-Iirimaa, A. Le Coq Arena (maavõistlus)
08.09 Wales – Eesti (MM-valikmäng)
08.10 Eesti – Valgevene, A. Le Coq Arena (MM-valikmäng)
11.10 Eesti – Wales, A. Le Coq Arena (MM-valikmäng)
13.11 Belgia – Eesti (MM-valikmäng)
16.11 Tšehhi – Eesti (MM-valikmäng)

Märksõnad
Tagasi üles