Ise vaid ühe värava löönud Arsenal suutis 0:3 kaotusseisust viigi välja võidelda, Tottenham sai tähtsa võidu

Alexandre Lacazette.
Alexandre Lacazette. Foto: Justin Tallis/AP/Scanpix

Premiere League’i pühapäevases matšis olid vastamisi eurosarja mõtteid hellitav West Ham United ja Londoni Arsenal. 32 minutiga 0:3 kaotusseisu jäänud Arsenal suutis lõpuks välja võidelda 3:3 viigiseisu.

Tänu Jesse Lingardi ja Jarrod Boweni kiiretele väravatele 15. ja 17. minutil juhtima pääsenud West Hami poolelt lõi 32. minutil nende kolmanda värava Tomaš Soućek. Tšehh lõi aga kuus minutit hiljem omavärava ning poolaja pausile mindi West Hami 3:1 eduseisus.

64 protsenti mängust palli vallanud Arsenal sooritas rohkem lööke raamidesse, kuid seisuni 2:3 aitas neid taas West Hami omavärav, seekord autoriks Craig Dawson. Ainsana Arsenali mängijatest sahistas kohtumises võrku Alexandre Lacazette, kes tõi viiginumbrid tabloole 82. minutil.

West Ham jätkab liigatabelis viiendal kohal, mis tähendaks pääsemist Euroopa liiga alagrupiturniirile. Arsenal on alles üheksandal kohal.

Õhtuses kohtumises alistas Tottenham võõrsil 2:0 Aston Villa. Mängu avavärava lõi 29. minutil Carlos Vinicius, kes lükkas sisse Lucas Moura söödu. Lõppseisus vormistas Harry Kane, kes realiseeris 68. minutil penalti.

Tottenham tõusis tänu võidule kuuendale kohale. Aston Villa jätkab kümnendana.