L, 9.12.2023

Endine vormelitšempion on Vetteli pärast mures: ta ei paista motiveeritud ega enesekindel

Christopher Krutto
Copy
Sakslane Sebastien Vettel vahetas talvel Ferrari punase Aston Martini rohelise vastu.
Sakslane Sebastien Vettel vahetas talvel Ferrari punase Aston Martini rohelise vastu. Foto: MAZEN MAHDI/AFP/Scanpix

Tänavusest hooajast Aston Martini vormel 1 tiimis sõitev Sebastian Vettel loodab karjääris uue lehe keerata.

Aastatel 2010–2013 neljal korral järjest Red Bulli roolis maailmameistriks kroonitud sakslane veetis viimased hooajad Ferraris, kus tal ei õnnestunud tiitlit kordagi võita. Viimane hooaeg möödus eriti masendavalt: ta jõudis vaid korra poodiumile ja jäi sõitjate arvestuses 13. kohale.

1996. aastal vormel 1 sarja maailmameistriks kroonitud Damon Hilli sõnul on Ferraris veedetud aastad jätnud Vettelile oma jälje.

«Ma arvan, et Ferraris veedetud aastad mõjutasid teda. Teatud poliitilised tegurid vähendasid ta enesekindlust ja lõpuks mõjutas see ka tema sõitmist,» sõnas Hill Sky Sportsile.

«Jah, ta raiskas võimalusi, aga samas oli tal ka suurepäraseid etteasteid. Ma usun, et Sebastianil on veel palju öelda ja kui ta näeb võimalust võitude või tiitlite eest heidelda, siis ta teeb seda,» lisas vormelilegend.

Vettel ise on kinnitanud, et soovib endiselt sõitjate tiitli eest võidelda. Samas Hill on tema osas tagasihoidlik. Ühelt poolt ei tohiks vana rebast eirata, aga samas miski sakslase olekus teeb vormelilegendile muret.

«Ma loodan, et ta on saanud oma enesekindlust taastada. Kohati jätab ta mulje, et ei ole motiveeritud ega enesekindel. See teeb natuke murelikuks,» tunnistas Hill.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles