Koondise peatreener lõpetas Alliku ilusa hooaja, Itaalias segab kaarte viirus

Võrkpallur Karli Allik
Võrkpallur Karli Allik Foto: Oliver Schwandt/Netzhoppers

Välisliigades mängivatest Eesti võrkpalluritest on mõne jaoks juba hooaeg läbi saanud, teistel pole veel play-offid alanudki. Jätkuvalt segab kahjuks kaarte ka koroonaviirus.

Saksamaa kõrgliigas lõppes Karli Alliku edukas hooaeg. Veerandfinaalis jäi Alliku koduklubi Königs Wusterhauseni Netzhoppers mängudega 0:2 alla rahvusmeeskonna peatreeneri Cédric Énardi juhendatavale Berliini Recycling Volley'le, kirjutab volley.ee.

Viimases kohtumises sai Berliin 3:0 (25:22, 25:14, 25:21) võidu, Allikult Netzhoppersi kasuks oma meeskonna parimana 13 punkti (+1). Berliini vastaseks on poolfinaalis Düren ja selle paari avamängu võitis 3:1 Düren.

Martti Juhkami ja VfB Friedrichshafen on poolfinaalseeriat Lüneburgi vastu juhtimas 1:0, avamäng võideti 3:2 (17:25, 23:25, 25:20, 25:19, 15:9). Statistika pole kahjuks saadaval.

Poola meistriliigast tulid lõppenud nädalal kurvad uudised Rzeszowi Asseco Resovia ridadest, sest seal mängiv Robert Täht vigastas uuesti kõhulihast ning tema hooaeg on seetõttu lõppenud. Resovia peab hetkel veerandfinaalseeriat Belchatowi Skra vastu ning sai avamängus 1:3 (23:25, 25:11, 20:25, 19:25) kaotuse. Timo Tammemaa panustas Resovia ridades 4 punkti (-1). Seeria peetakse kahe võiduni.

Itaalia kõrgliigas algasid play-offide avaringi mängud, ent Kertu Laak ja Chieri naiskond väljakule ei pääsenud, sest nende vastase Casalmaggiore naiskonnas avastati koroonaviirus. Hetkel on mängud ametlikult edasi lükatud, ent suure tõenäosusega neid ei peeta ning Chieri pääseb mängudeta veerandfinaali.

Itaalia meeste esiliigas sai Robert Viiberi koduklubi Cantu kirja 1:3 (18:25, 21:25, 25:19, 27:29) kaotuse Brescialt. Viiber tõi lisaks mängu juhtimisele ka 1 punkti. Tabelis on Cantu 22 punktiga 11. kohal.

Küprose meistriliigas oli play-offis võistlustules Taavi Nõmmistu, kelle tööandja Famagusta Nea Salamis sai 3:0 (34:32 26:24 25:19) jagu Frenarousest, eestlase arvele kogunes 15 punkti (+6). Eestlaste (lisaks Nõmmistule mängib samas faasis ka Kevin Saar ja Nicosia Apoel) tööandjad võitlevad kohtadele 6.-9., hetkel on Nicosia 12 punktiga nelja meeskonna konkurentsis esikohal, Nea Salamis 6 punktiga kolmas.

Prantsusmaa meeste meistriliigas oli kahest seal mängivast eestlasest võidukas üks. Ardo Kreek aitas Arago de Sete'il 3:1 (25:21, 25:17, 23:25, 25:22) alistada Tourcoing'i, Kreegilt 8 punkti (+6).

Markkus Keele tööandja Nice kaotas aga 0:3 (26/28 23/25 23/25) Toursile. Keel kaasa ei teinud. Tabelis on Sete 36 punktiga üheksas ja Nice 18 punktiga 13.

Meeste esiliigas käivad aga play-offid ja Henri Treiali koduklubi Saint-Nazare pidi veerandfinaalide A-grupi viimases mängus tunnistama Plessis Robinsoni 3:1 (31:33 25:21 25:14 29:27) paremust. Treialilt 9 punkti (+7). Saint-Nazare sai A-grupis esikoha ja mängib nüüd poolfinaalseeriat Mende meeskonna vastu.

Prantsusmaa naiste meistriliigas teenis 3:0 (25:14, 25:20, 25:18) võidu Polina Bratuhhina-Pitou tööandja Terville Florange, alistades France Avenir 2024 naiskonna. Eesti koondise nurgaründaja sekkus hetketi ja skoori ei avanud.

Liis Kullerkannu ja rahvusnaiskonna peatreeneri Lorenzo Micelli koduklubi Le Cannet' Volero kaotas 0:3 (20/25 18/25 22/25) Mulhouse'ile, Kullerkann ei mänginud.

Kristiine Miileni koduklubi Nancy Vandoeuvre alistas 3:1 (20:25 25:20 27:25 25:21) Cannes´i, Miilen sekkus episoodiliselt ja skoori ei teinud. Liigatabelis on Terville 28 punktiga neljas, Le Cannet 38 punktiga viies ja Nancy 32 punktiga üheksas.

Hispaanias algasid veerandfinaalid ja Mart Naaber ning CV Teruel pidid avamängus tunnistama Manacori meeskonna 3:1 (27/25 27/25 29/31 31/29) paremust. Naaber panustas 11 punkti (+7).

Belgias sai Hanna Pajula koduklubi Michelbeke Saturnus kirja 3:0 (25:18, 25:13, 25:13) võidu Tchalou üle, Pajula ei mänginud. Tabelis on Michelbeke 7 punktiga kaheksandal real.

Luksemburgis teenis Anu Ennoki ja Merlin Hurda koduklubi VC Mamer 3:0 (25:12, 25:7, 25:9) võidu Fentage'i üle ja on liigatabelis 16 punktiga teisel kohal.

Laura Parts ja tema koduklubi VC Tirol alustasid Austrias mängudega kohtadele 5.-8. Tirol kaotas avamängu Klagenfurti naiskonnale 2:3 (22:25 21:25 25:23 25:19 7:15), Parts tõi 13 punkti (+10).