L, 9.12.2023

Tänavu F1-s debüteeriv Mick Schumacher avaldab võistlusnumbriga austust isale

Christopher Krutto
Copy
Mick Schumacher sõidab tänavu numbriga 47, millel on tema jaoks mitmeid tähendusi.
Mick Schumacher sõidab tänavu numbriga 47, millel on tema jaoks mitmeid tähendusi. Foto: Hasan Bratic/SIPA/Hasan Bratic/SIPA

Sel hooajal vormel 1 sarjas Haasi meeskonnas sõitev Mick Schumacher tunnistas oma kodulehel, et avaldab võistlusnumbriga au oma isale, seitsmekordsele maailmameistrile Michael Schumacherile

«Minu lemmiknumber on neli näen ennast kõiges, mida see esindab - vastutustunne, uudishimu, sihikindlus. Seitse on minu isa auks,» alustas noor Schumacher.

«See on number, mille ta alati valis ja täpselt nii palju on tal maailmameistritiitleid. Neli ja seitse koos loovad ühenduse minu ja tema vahel. Lisaks teevad meie pere sünnipäevad kokku numbri 47, mis kinnitab minu jaoks seda valikut,» jätkas vormelipiloot.

«Esmakordselt oli mul number 47 2018. aastal Ferrari peal, enne minu esimest F1-masina testi Fioranos. Pärast seda hakkasid fännid sotsiaalmeedias spekuleerima, miks see number sai valitud. Mulle meeldis väga nende üks seletus ja võtan selle hea meelega üle,» rääkis ta.

Nimelt spekuleerisid fännid toona, et nelja tuli lugeda inglisekeelse sõnana for (inglisekeeles on number nelja tähendus four ja see sarnaneb kõlalt sõnale for, mis tähendab jaoks) ja seitse tähistab Michael Schumacheri. See tähendaks, et 47 saaks lugeda kui «For Michael», ehk eesti keeles «Michaeli jaoks».

Oma esimese võistlusstardi teeb Mick Schumacher juba sel nädalavahetusel peetaval Bahreini GP-l.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles