P, 24.09.2023

F1-sarja punane latern jätkab WRCd valitsenud tiimi juhtivtöötajate värbamist

Karl Mihkel Eller
Facebook
Comments
Williamsi F1 tiim loodab 2021. aastal tuhast tõusta.
Williamsi F1 tiim loodab 2021. aastal tuhast tõusta. Foto: MAZEN MAHDI/AFP/Scanpix

2020. aastal vormel 1 sarja maailmameistrivõistlustel viimaseks jäänud Williamsi meeskond on endale palganud kaks hingusele läinud Volkswageni rallitiimi tippjuhti.

Eelmise aasta lõpus määrati Williamsi tegevjuhiks Jost Capito, kes mängis tähtsat rolli ka aastatel 2012–2016 ralli MM-sarja valitsenud Volkswageni meeskonnas, olles Saksamaa meeskonna tiimipealik.

Sel nädalal sai kinnitust, et Williamsiga ühines ka Volkswageni kunagine tehnikadirektor François-Xavier Demaison, kes võtab sama rolli üle ka Inglismaa vormelitiimis.

Demaisoni tuntakse tehnikaalade geeniusena, sest ta on erinvate WRC-sarja tiimide edus rolli mänginud üle 20 aasta. Sajandi alguses oli ta Peugeot' rallitiimi peainsener, kuid 2006. aastal võttis ta sama koha üle Subaru meeskonnas. Lisaks on ta aja jooksul aidanud Citröeni rallitiimi ning on nüüd liitunud Williamsi F1 meeskonnaga.

Capito hinnangul toob Demaison tiimi vajalikku ekspertiisi. «Ma olen tema tegevust näinud väga lähedalt. Tema edu räägib tema enda eest. Temasuguse tipptegija liitumine aitab meie tiimi vaid tugevdada,» ütles Capito.

Jost Capito (keskel) tähistmas 2016. aastal Saksamaa MM-rallil saavutatud esikohta. Sakslasest vasakul on kaardilugeja Julien Ingrassia ja paremal Sebastien Ogier.
Jost Capito (keskel) tähistmas 2016. aastal Saksamaa MM-rallil saavutatud esikohta. Sakslasest vasakul on kaardilugeja Julien Ingrassia ja paremal Sebastien Ogier. Foto: DANIEL ROLAND/AFP/Scanpix
Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles