P, 24.09.2023

Kas järgmine Lewis Hamilton? McLaren sõlmis lepingu 13-aastase imelapsega

Christopher Krutto
Facebook
Comments
Ugo Ugochukwu.
Ugo Ugochukwu. Foto: McLareni twitter.

Esmaspäeval andis McLareni vormel 1 meeskond teada, et on sõlminud lepingu 13-aastase talendi Ugo Ugochukwuga.

 

Noor võidusõitja on vähesest vanusest hoolimata võitnud juba nii USAs kui ka Euroopas mitmeid tiitleid ja krooniti hiljuti kardisõidus Euroopa meistriks.

McLaren sõlmis Ugochukwuga pikaajalise lepingu, mis sidus ta pikalt meeskonnaga. Samas aitab tiim kaasa tema arengule läbi autospordi madalamate tasemete.

«Oleme jälginud Ugo arengut huviga ja kui tekkis võimalus temaga kokkulepe sõlmida, siis me ei kõhelnud,» sõnas McLareni tegevdirektor Zak Brown. «Nüüd peame andma Ugole tuge, et ta saaks oma potentsiaali täita.»

McLaren on ka varem noorte vormelitalentidega kokkuleppeid sõlminud. Nii Lewis Hamilton, Lando Norris, Kevin Magnussen kui ka Stoffel Vandoorne on kõik F1 jõudnud läbi noorteprogrammi. Näiteks seitsmekordne maailmameister Lewis Hamilton oli Ugochukwuga umbes samaealine, kui McLareniga käed lõi.

«Mul on au sellise ikoonilise meeskonnaga nii varakult oma karjääris käed lüüa. McLareni tugi on fantastiline ja sellest unistab iga noor sõitja. Praegu keskendun enda arendamisele ja McLareni tugi võib ainult aidata mul paremaks saada,» tunnistas Ugochukwu, kelle vanemateks on Itaalia moedisainer Luca Orlandi ja Nigeeria modell Oluchi Onweagba.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles