Viimasel veerandil lagunenud Žalgiris kaotas ja sisuliselt minetas Euroliiga play-off’i lootuse

Kaunase Žalgirise mängija Marius Grigonis (palliga).
Kaunase Žalgirise mängija Marius Grigonis (palliga). Foto: Karolis Kavolelis/Scanpix Baltics

Kaunase Žalgiris kaotas korvpalli Euroliigas kodusaalis 81:88 Tel Avivi Maccabile ning nende võimalused pääseda play-off’i kahanesid väga teoreetiliseks.

11. kohta hoidev Leedu esiklubi pani paremuse maksma juba avaveerandil, kui võitis selle Euroliiga 14. klubi vastu 26:18. Poolaja vaheajale mindi aga napis 40:38 eduseisus. Viimast veerandaega alustati kaotusseisus 63:64 ning viis minutit enne mängu lõppu juhiti kuue punktiga 76:70.

Nelja minutiga tegi aga Iisraeli klubi 14:5 vahespurdi ning viimast minutit alustas Žalgiris kolmepunktilises kaotusseisus, millest ei suudetudki välja tulla ning mäng kaotati 81:88.

Žalgirise mängu vedas 24 punkti visanud Nigel Hayes, 14 punkti sai kirja Marius Grigonis. Maccabi poolelt oli resultatiivseim 16 punktiga Dragan Bender.

Kaunas jätkab 11. kohal, kuid 15 ja 16 kaotusega jäädakse viimaseks play-off kohast ehk kaheksandast positsioonist maha küll ühe võiduga, kui Peterburi Zeniidil on kaks mängu vähem peetud. Žalgirisel ongi veel jäänud pidada kolm kohtumist.

Teist kohta hoidev Moskva CSKA võitis Venemaa pealinnas toimunud kohtumise Belgradi Crvena zvezdaga 87:72. Moskva parimana viskas 16 silma Tornike Šengelia 16 punktiga, Serbia klubi poolelt kerkis üleplatsimeheks Dejan Davidovac 20 punktiga.

Samuti kõrges mängus püsiv Istanbuli Anadolu Efes oli kindlalt 85:65 üle Ateena Panathinaikoses. Võitjate korvimasinaks kerkis 21 punktiga Vasilje Micic, Ateena poolelt säras 14 punktiga Mario Hezonja.

Õhtu viimastes mängudes alistas Madridi Real 73:71 Asveli ning Valencia oli 83:76 üle Müncheni Bayernist.