Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Märtinile ja Parkile esimese MM-võidu toonud ralli naaseb WRCsse

Markko Märtin ja Michael Park 2003. aasta E.O.S. ralil. FOTO: Margus Ansu

Kreekale ralliringkondades palju kuulsust toonud Akropolise võistlus naaseb juba sel aastast erandkorras WRC-kalendrisse. 

Hellenite maa võidukihutamine sõidetakse 9.-12. septembrini tänavuse hooaja kümnenda etapina ning asendab see Tšiili osavõistlust. 

«Akropilise rallil on autoralli MM-sarja ajaloos väga suur koht ja me hindame väga Kreeka valitsuse pingutusi, et nad on aidanud võidukihutamise tagasi rallimaailma tippseltskonda,» sõnas WRC Promoteri juht Jona Siebel, kes ühtlasi väljendas kahetsust selle osas, et Tšiili ralli taas ära jääb.

«Tšiili oli 2019. aastal MM-kalendrisse lisandudes meie jaoks väga väärt täiendus. Kahjuks sai nende riik eelmisel aastal pandeemiaga väga palju pihta ning sealne olukord on jätkuvalt keeruline,» jätkas Siebel ning lisas, et tulevikus võib Lõuna-Ameerika osavõistlus taas MM-kalendrisse lisanduda. 

Akropolis on MM-sarja üks raskemaid katsumusi ning võistlus on keeruline nii ekipaažidele kui ka autodele. Olude poolest sarnaneb see näiteks Türgile.

Viimati kuulus Akropolis MM-kalendrisse 2013. aastal, mil poodiumi kõrgeimale astmele tõusis Jari-Matti Latvala. 2003. aastal näitasid Kreekas parimat minekut Markko Märtin ja Michael Park. See oli ühtlasi duo esimene triumf MM-sarjas.

Tagasi üles
Back