Kristin Kuuba alistas Hollandi esireketi kindlalt. Foto: Kristjan Teedema

Kristin Kuuba (BWF 54.) võitis Gnieznos peetud Polish Openi sulgpalliturniiri.

Naiste üksikmäng:

Finaal

Finaalis kohtus Kristin Kuuba India mängija Tanya Hemanthiga (BWF 462.) ning teenis 24:22, 21:14 võidu. Varem polnud ükski eestlane veel suutnud Challenge-kategooria turniiri võita, Raul Must on mõni aasta tagasi mänginud sarnase turniiri finaalis. Esikoht lisab Kuubale maailma edetabelisse 4000 punkti.

Hemanth suutis avageimi küll paremini alustada, juhtides 9:4 ja 17:13, ent Kuuba suutis raskest seisust välja tulla. Esimeses geimis oli eestlannal kasutada neli geimpalli.

Teine geim alustas Hemanthi taas natukene paremini, minnes 6:3 juhtima. Kuuba suutis oma mängu siiski peale suruda ning võttis kindla 20:14 võidu.

Eestlanna jaoks oli tegu esimese BWF International Challenge kategooria turniiri võiduga.

Veerand- ja poolfinaal

Laupäeva hommikul kestis veerandfinaal Kuuba ja Malaisia mängija Xuan Eoon Qi vahel üle tunni ning lõppes eestlanna 18:21, 21:19, 21:17 võiduga. Seejuures oli Kuuba teises geimis taga 10:17 ja 12:18, kuid lõpetas geimi 9:1 spurdiga. Õhtune poolfinaal India mängija Sri Krishna Priya Kudaravalliga kulges Kuuba dikteerimisel ja lõppes 21:15, 21:15 võiduga. Teises geimis lõpetas Kuuba seisult 14:14 mängu 7:1 spurdiga.

Avaringid

Reedesest avapäevast. Pärast esimesena asetatud mängija viimasel hetkel loobumist kõrgeima edetabelikohaga mängija Eesti esireket Kuuba. Ta alustas veenva 21:13, 21:11 võiduga ungarlanna Vivien Sandorhazi üle ning alistas teises ringis kogenud hispaanlanna Beatriz Corralesi 21:13, 21:19.

Kvalifikatsioonist põhiturniirile pääsenud Helis Pajuste jäi avaringis 16:21, 18:21 alla asetatud ukrainlannale Maria Ulitinale.

Naispaarismäng:

Laupäevased veerandfinaalid möödusid Eesti piigadele vahelduva eduga. Teise asetuse saanud Helina Rüütel ja Kati-Kreet Marran alistasid poolatarid Anna Czuchra ja Julia Piwowari 21:10, 21:9, kuid poolfinaalis tuli alla jääda teisele sama riigi paarile Zuzanna Jankowska - Anastasia Khomich 18:21, 21:16, 18.21.

Catlyn Kruus ja Helis Pajuste pidid veerandfinaalis tunnistama esimese asetusega türklannade Bengisu Ercetini ja Nazlican Inci 21:7, 21:9 paremust.

Reedene päev. Rüütel ja Marran alustasid teisest ringist ning alistasid Rootsi duo Klara Johansson - Malena Norrmann 21:13, 21:11. Meeldiva üllatusena jõudsid kaheksa parema hulka ka Kruus ja Pajuste, kes hakatuseks alistasid poolatarid Laura Bujaki ja Anna Duda 19:21, 21:14, 21:10 ning seejärel serblannad Sara Loncari ja Andjela Vitmani 21:16, 21:19.

Meeste üksikmäng:

Kaks aastat tagasi Euroopa mängudel pronksmedali võitnud Raul Must sai seitsmenda asetuse ja alistas avaringis serblase Luka Milici 21:12, 21:16. Teises ringis tuli aga tunnistada malaislase Iskandar Zulkarnaini 21:8, 21:11 paremust.

Segapaarismäng:

Helina Rüütelil ja Mihkel Laanesel läks reedel mõlemas mängus vaja kolme geimi, kuid kaks võitu ja veerandfinaalikoht saadi kätte. Avaringis suruti poolakad Adam Szolc ja Julia Plawecka põlvili tulemusega 22:24, 21:18, 21:15 ning teises ringis tehti sama taanlaste Oscar Sunekäri ja Simona Pilgaardiga - tulemus 18:21, 21:19, 21:15. Laupäevane veerandfinaal poolakate Milosz Bochati ja Wiktoria Adamekiga kulges aga vastupidiselt - eestlased võitsid esimese geimi 21:17, kuid kaotasid kaks järgmist võrdse tulemusega 14:21.