L, 9.12.2023

Jüri Vips jätkab F1 unistuse püüdmist

Karl Mihkel Eller
Copy
Viimati 2019. aastal täispika hooaja sõita saanud Jüri Vips loodab tänavu võidelda F2 meistritiitli nimel.
Viimati 2019. aastal täispika hooaja sõita saanud Jüri Vips loodab tänavu võidelda F2 meistritiitli nimel. Foto: Dutch Photo Agency/Red Bull Content Pool

Vormelisõitja Jüri Vips teeb täna Bahreinis hooaja avastardi vormel 2 sarjas. Kuigi 20-aastane Red Bulli juuniorsõitja ei taha veel tuleviku peale mõelda, on selge, et kui eesmärk on järgmisel aastal pääseda vormel 1 sarja, tuleb F2-s võita. Vips sõidab kõik kaheksa etappi kaasa ­HitechGP meeskonnas, mille ridades sõitis ta 2019. aastal vormel 3 sarjas. Siis tuli tal leppida sarja valitsenud Prema sõitjate järel neljanda kohaga.

Eelmine hooaeg jäi Vipsil koroonaviirusest tingitud reisimispiirangute tõttu paljuski vahele, kuid seda enam on ta täis tahtmist, et oma küpsust tõestada. Ta ennustas, et võitlus F2 üldvõidu eest tuleb väga tasavägine. «On kümmekond sõitjat, kes võivad võita tiitli,» ütles Vips vormel 2 sarja kodulehel intervjuus. Esimesel etapil tahab Eesti ringrajasõitja jõuda kõige kõrgematele kohtadele. «Kindlasti tahan saada mõne poodiumikoha. Aga endiselt, annan endast parima, küll siis tulevad ka tulemused,» jäi Vips vaoshoituks.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles