L, 9.12.2023

Vormelitalent selgitas ootamatu kannapöörde tagamaid

Toimetas Karl Juhkami
Copy
Jamie Chadwick paneb end tänavu proovile Extreme E sarjas.
Jamie Chadwick paneb end tänavu proovile Extreme E sarjas. Foto: www.imago-images.de/imago images/Eibner/Scanpix

Kaks aastat tagasi tuli elektrivormelite (vormel-E) võidusõidu­sarja loojal ­Alejandro Agagil revolutsiooniline idee luua uus võistlus, kus elektrimaasturid võtaksid üksteiselt mõõtu maailma kõige ekstreemsemates piirkondades. Praeguseks on ta pardale saanud juba mitmed autosporditähed ja tänavu antakse Extreme E sarjale ka pidulik avalöök.

Sõnapaar «mitmed autosporditähed» pole sealjuures mingi ajakirjanduslik liialdus. Sõitjatena on oma «jaa» sõna uue sarja osas andnud näiteks üheksakordne autoralli maailmameister Sebastien Loeb, kahekordne rallitšempion Carlos Sainz, F1 ilmameister Jenson Button, DTMi ja rallikrossi tšempion Mattias Ekström, rallikrossi maailmameistrid Timmy Hansen ja Johan Kristoffersson, kui piirduda vaid mõnede näidetega.

Sõrme uuele sarjale on andnud ka W Seriese ehk naiste vormelisarja esimene tšempion, praegu Williamsi F1-tiimi arendusprogrammi kuuluv Jamie Chadwick. Ent miks 22-aastane naine, kes kroonitud näiteks ka Briti vormel 4 tšempioniks, säärase suunamuutuse tegi?

«Ma proovisin seda autot ja mul oli lihtsalt nii lõbus. Ma tõsimeeli nautisin seda,» selgitas ta otsust portaalile DirtFish. «Olen alati üritanud enda karjääri võimalikult mitmekesiselt üles ehitada ja see on lihtsalt järjekordne tahk sellel teel. Olen väga elevil ja tahan olla osa sellest sarjast.»

See kõik ei tähenda siiski, et ta vormelikarjäärile päriselt selja keeraks. Ukse jätab Chadwick avatuks, kuid on ilmne, et kui Extreme E võistluseld samasuguseks kujunevad nagu senised testid, siis hüppab naine off-road sarja.

«Praegu on see lihtsalt üks laualolevatest variantidest, kuid kui see osutub millekski, mis mind endasse tõmbab, siis ma ei näe ühtegi põhjust, miks ma ei peaks niimoodi jätkama: sest see on kindlasti väga eriline ala. Veelkord, olen väga elevil, kuid ootan seda väljakutset väga,» sõnas ta.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles