T, 6.12.2022

Eesti rühmkava koondis tuli MK-etapil kuuendaks

Postimees Sport
Eesti rühmkava koondis tuli MK-etapil kuuendaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti rühmkava koondis
Eesti rühmkava koondis Foto: Erakogu

Pandeemia tõttu pea kaks aastat pausil olnud iluvõimlemise MK-etappide võistluskarussell sai sel nädalavahetusel taas hoo sisse Bulgaarias Sofias. Eestit olid esindamas iluvõimlemise rühmkava koondis ning individuaalvõimlejad Viktoria Bogdanova ja Melany Keler.

Rühkmava koondis (RGG Team Estonia) lõpetas MK-etapi mitmevõistluse kuuendal kohal, kus kahe kava kokkuvõttes teeniti 66,350 punkti.

Triumfeeris Buglaaria koondis, kes teenis ülikõrged 84,350 punkti, ning edestas teiseks tulnud Azerbaidžaani 13,4 punktiga. Kolmandaks jäi Jaapani võistkond (70,650).

Eesti koondis täitis oma põhieesmärgi, milleks oli finaaalipääs. Täna toimunud finaalides teenis rühm kaks kõrget kuuendat kohta, seda nii viie palli kui ka kolme rõnga ja nelja kurika kavadega.

«See oli meie esimene MK-etapp üle pika aja ja kaks tiimi liiget said üldse esmakordselt MK-etapil võistelda. Mitte kõik ei läinud plaani järgi, kuid andsime endast parima. Järgmine oluline start toimub mais, kus püüame oma kavu stabiilselt, puhtalt ja veel kindlamalt sooritada,» rääkis võistluse järgselt iluvõimlemise rühma kapten Laurabell Kabrits.

Individuaalvõimlejad jahtisid OM-kvalifikatsioonipunkte. Eestlannadest tegi parima tulemuse Viktoria Bogdanova, kes saavutas 33. koha punktisummaga 78,300, teine eestlanna Melany Keler (74,200) sai 39. koha.

MK-etapi mitmevõistluse võitjaks krooniti Iisraeli esindaja Linoy Ashram (98,450), teiseks tuli koduseinte vahel võistlev bulgaarlanna Boryana Kaleyn (98,250) ning kolmandaks jäi Valgevene esindaja Alina Harnasko (96,150). Eesti individuaalvõimlejad OM-kvalifikatsiooni punkte seekord ei teeninud.

Vaatamata piirangutele ja pandeemiast tingitud reisimise raskustele valmistuvad iluvõimlejad Euroopa meistrivõistlusteks, mis toimuvad 9.-13. juunil Bulgaarias Varnas. Ühtlasi on EM viimane rühmkavade kvalifikatsiooni võistlus, kus mängus on üksainus OM pilet.

Märksõnad
Tagasi üles