Baskonia ja Sander Raieste jäid üllatuslikult alla Siim-Sander Vene endisele koduklubile

Karl Mihkel Eller
Sander Raieste (paremal).
Sander Raieste (paremal). Foto: David Aguilar/EPA/Scanpix

Hispaania korvpalli kõrgliigas jäi Eesti koondislase Sander Raieste leivaisa Baskonia kodusaalis 78:99 alla Gran Canariale.

Turniiritabeli neljas Baskonia kaotas 11. klubi vastu juba avaveerandi 18:24 ning poolajavileks jäädi Gran Canariale juba alla 36:47. Kolmandal veerandil kärises vahe veel kaheksa punkti võrra ning veidi võrdsemalt kujunenud viimase neljandiku järel tuligi Raieste koduklubil tunnistada Siim-Sander Vene endise tööandja 21 punktilist paremust.

Raieste viibis platsil 3.47, proovis ühe viske kolmepunktijoone tagant, kuid see ei tabanud, küll sai eestlane kirja ühe vaheltlõike. Võitnud Gran Canaria poolel vedas mängu 24 punkti visanud Andrew Albicy. Baskonia kõige resultatiivsemaks kerkis 18 punktiga Pierria Henry.

Baskonia jätkab punktitabeli neljandana, Gran Canaria tõusis aga 11. kohale. Järgmisena ootab Baskoniat ees kaks Euroliiga kohtumist. Teisipäeval mängitakse võõrsil Ateena Panathinaikosega, neljapäeval kodus Anadolu Efesiga.