T, 17.05.2022

Müüki tuli Markko Märtini võidukas Ford Focus WRC

Postimees Sport
Müüki tuli Markko Märtini võidukas Ford Focus WRC
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Markko Märtin ja Michael Park 2003. aasta juulis Eestis peetud E.O.S rallil. Nüüd on see sama auto rallifännidele saadaval.
Markko Märtin ja Michael Park 2003. aasta juulis Eestis peetud E.O.S rallil. Nüüd on see sama auto rallifännidele saadaval. Foto: Margus Ansu

Viimastel päevadel on müüki tulnud Markko Märtini istumise all olnud 2003. aasta Ford Focus RS WRC

Auto pandi müüki portaali eWRC-market. Müügikuulutusest selgub, et masin asub praegu Tšehhis. Samas pole teada masina täpne hind, sest auto müüja on pannud hinnalahtrisse «Price on asking» ehk eesti keeles «hind küsimisel».

Tegu on ühega esimestest teise generaatsioni Ford Focustest, mis 2003. aastal MM-sarjas debüüdi tegid. Müügis oleva masinaga võitis Märtin koos kaardilugeja Michael Parkiga 2003. aastal Eestis sõidetud E.O.S ralli.

Hiljem kuulus antud masin kreeklasele Ioannis Papadimitrioule, kes võistles mitmetel riiklikel ja rahvusvahelistel võistlustel. Pärast seda on see veel kuulund soomlasele Jukka Hiltunenile, rootslastele Eddie Hörbingule ja Tommy Anderssonile ning praegu kuulus see tšehhile Jiri Jirovecile

Sama mudeliga võttis ralliekipaaž 2003. aastal ka esimese MM-etapivõidu, kui triumfeeriti Kreekas peetaval Akropolise rallil.

Kuulutusega saab tutvuda siin.

 
Märksõnad
Tagasi üles