Teisel poolajal lustinud Žalgiris teenis olulise võidu

Siim Kaasik
Lukas Lekavicius vedas Žalgirise Berliini Alba vastu võidule.
Lukas Lekavicius vedas Žalgirise Berliini Alba vastu võidule. Foto: Erikas Ovčarenko/

Korvpalli Euroliigas alistas Kaunase Žalgiris koduväljakul 96:86 Berliini Alba ning säilitas lootuse pääseda play-offi.

Kuigi Alba võitis avapoolaja 51:41, kuulus teine poolaeg võõrustajatele. Žalgiris sai kaitse pidama ja viimase 20 minutiga vastastel visata vaid 30 silma.

Ilma põhitagamängija Arturas Milakniseta mänginud Žalgirist vedas 21 silma visanud Lukas Lekavicius. Thomas Walkup ja Nigel Hayes viskasid mõlemad 15 punkti. Alba parim oli 19 punktiga Marcus Eriksson.

Žalgirise jaoks lõppes soodsalt mäng Moskva CSKA ja Peterburi Zeniidi vahel, mille võitis pealinnaklubi tulemusega 86:74.

Viimastele play-offi kohtadele käib tuline heitlus. 7. ja 8. kohal on 18 võitu kogunud Baskonia ja Madridi Real. 17 võitu on Valencial ja Zeniidil. Žalgiris on 16 võiduga 11. kohal.

Leedu klubil on Euroliiga põhihooajal pidada veel kaks kohtumist. Neljapäeval mängib Žalgiris võõrsil Müncheni Bayerniga, viimases mängus võõrustavad leedukat 8. aprillil Ateena Panathinaikost.