T, 17.05.2022

WRC-rekordimees: sõitjate turg liigub, kui Tänak ja Rovanperä on paigas

Postimees Sport
WRC-rekordimees: sõitjate turg liigub, kui Tänak ja Rovanperä on paigas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ott Tänak.
Ott Tänak. Foto: Hyundai Motorsport

Endise rallisõitja Jari-Matti Latvala pikaaegne kaardilugeja Miikka Anttila sõnas Soome Rahvusringhäälingule, et roolikeerajate turul on MM-sarjas kõige jämedamad otsad Ott Tänaku ja Kalle Rovanperä käes. Rekordilisel 220 MM-etapil osalenud Anttila leiab, et enne eestlase ja soomlase saatuse selgumist ei raiuta kivisse ühtegi teist kokkulepet.

Tänavu saame sõitjate turul näha tõelist tulevärki, sest kõik WRC-lepingud on sõlmitud 2021. aasta lõpuni. See on ka loogiline, sest tuleb ju järgmisest hooajast mängu hübriidtehnoloogia ehk näiteks polnud mingit mõtet teha sõitjaga 2019. aastal kolmeaastane kontraht, kui tiimil polnud kindlust, kui pikalt nad MM-sarjas jätkavad. Täna teatati aga, et M-Sport, Hyundai ja Toyota osalevad MM-sarja kõrgeimas masinaklassis ehk Rally1s vahemikus 2022-24. 

«Ütleksin, et Tänak ja Rovanperä on sellised sõitjad, kelle lepingute sõlmimise eel ei kuule me teiste kontrahtide osas midagi,» ütles ta Hyundais sõitva eestlase ja Toyotasse kuuluva soomlase kohta. Anttila lisas, et mõistagi võivad Tänak ja Rovanperä leivaisa vahetada.

Rallisõpradel saab kindlasti olema huvitav näha, milliseks kujunevad järgmise hooaja koosseisud. Praegu on teada nõnda palju, et Toyotas vabaneb üks koht, sest seitsmekordne maailmameister Sebastien Ogier paneb karjäärile punkti.

Varumeestepingil olevaid sõitjaid on aga rohkem kui kohti, sest näiteks jahivad võimalust Rally1-klassis praegu R5-autodega väga head hoogu näitavad Andreas Mikkelsen, Mads Östberg ja Esapekka Lappi.

Märksõnad
Tagasi üles