Tennise maailma teise reketi 13-kuuline võiduseeria sai kindla lõpu (1)

Christopher Krutto
Imelises hoos Naomi Osaka sai ootamatult kindla kaotuse.
Imelises hoos Naomi Osaka sai ootamatult kindla kaotuse. Foto: Lynne Sladky/AP/Scanpix

Naiste tennise maailma edetabelis teist kohta hoidev Naomi Osaka tunnistas Miami Openi veerandfinaalis 0:6, 4:6 kreeklanna Maria Sakkari (WTA 25.) paremust.

Osaka on näidanud viimasel ajal suurepärast tennist ja noppinud 23 järjestikust matšivõitu. Veebruaris triumfeeris ta Austraalia lahtistel.

Ometi pidi jaapanlanna tunnistama nüüd Miami Openi veerandfinaalis 25-aastase Sakkari paremust.

Kusjuures sellega lõppes ka Osaka uskumatult pikk seeria ilma kordagi väljakul vastasele alla jäämiseta. Nimelt pidi jaapanlanna platsi peal tunnistama viimati vastase paremust möödunud aasta veebruaris, kui jäi Fed Cupi kohtumises alla hispaanlannale Sara Sorribes Tormole.

Samas ametlikult on ta pärast seda veel kaks kaotust kirja saanud (Western & Southern Openil ja Gippsland Trophyl), kuid mõlemal korral andis ta enne mängu vastasele loobumisvõidu ehk tenniseväljakul oli tõesti tegu esimese kaotusega pärast 13 kuud.