Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Skandaalne Venemaa vormelitalent piitsutab end debüütvõistluse käki eest

Nikita Mazepini debüütvõistlus jäi üsna lühikeseks. FOTO: James Gasperotti/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Venemaa vormelipiloot Nikita Mazepin on vormel 1 sarjas kaasa teinud vaid ühel võistlusel, ent juba räägitakse temast erinevatel põhjustel väga palju. 

22-aastane Haasi tiimi piloot kogus kuulsust juba enne F1 debüüti. Mazepin sattus aasta alguses ahistamisskandaali, misjärel jäi tema leivaisa ilma ühest suursponsorist.

Kohe hakkas juhtuma ka sportlikul poolel. Karjääri esimesel kvalifikatsioonisõidul möödus venelane esimese sessiooni lõpus konkurendist, millega ta rikkus F1 kirjutamata reeglit.

Tõsi, noormehe väike aps neelati alla üsna kergelt. Paraku läks Mazepinil aia taha ka debüütvõistlus. Ta sõitis teelt välja juba neljandas kurvis ning pidi katkestama. 

Talendika sõitja möödunud nädalavahetus oli kokkuvõttes pehmelt öeldes raske. Ta tegi sõiduvea kolmandal vabatreeningul, kvalifikatsioonis ning põhisõidus. 

«Sellel tüübil ei ole F1s kohta,» andis endine Soome vormelisõitja Mika Salo hävitava hinnagu. Sarnaseid arvamusi leidub veel.

Haasi tiimipealik Guenther Steiner soovib Mazepinile veel aega anda. Tema sõnul suhtub piloot juhtunusse väga tõsiselt. 

«Muidugi polnud debüüt ideaalne, aga pole midagi parata. Nikita piitsutab end selle eest päris korralikult, aga ta on valmis rajale naasma,» ütles Steiner Motorspordile. «Julgustan teda pead püsti hoidma ja edasi liikuma.»

Kas Mazepini ebaõnnestunud võistluse taga oli liigne tahtmine kriitikutele koht kätte näidata? «Raske öelda, kuid ma ei usu seda,» vastas Steiner. «Alati tahetakse end ju tõestada. Ei tea, kui palju see mõjutab. Aga ta paistis hooaja eel korralikus vormis.»

Vormel 1 aasta jätkub kahe nädala pärast Itaalias Imola ringrajal. 

Tagasi üles
Back