Henry Lääne
, sporditoimetuse juht
Robert Rooba teeb karjääris suure sammu edasi.
Robert Rooba teeb karjääris suure sammu edasi. Foto: Jiri Halttunen / Jyväskylä JYP

Eesti parim jäähokimängija Robert Rooba viskas eile õhtul taas värava, mis viis tema leivaisa Jyväskylä JYPi KalPa vastu lisaajale. Soome meistrivõistluste kohtumises väljus aga võidukana lisaajal 2:1 visanud KalPa.

Aapeli Rasanen viis KalPa teisel kolmandikul ette, kuid kuus minutit ja kuus sekundit enne normaalaja lõppu suutis Rooba Jerry Turkulaineni söödust seisu viigistada. Lisaajal oli täpne Lasse Lappalainen.

Kokku on eestlane Soome meistrivõistlustel käimasoleval hooajal kirja saanud 27 väravat, millest enamat on suutnud vaid 32 tabamusega hiilanud Sebastian Wännström. Kolmandal kohal on Aleksi Saarela, kes jääb Roobast maha nelja väravaga.

JYP jätkab 15 klubi konkurentsis eelviimasel kohal, viimasest viiest mängust on võidetud vaid üks. Muide, Soome kõrgliigat peetakse maailmas tugevuselt neljandaks. Rahvusliigadest peetakse paremaks vaid Rootsit, esimesed kaks kohta on hõivanud Venemaa klubidele toetuv KHL ja Põhja-Ameerika profiliiga NHL.