Sildarule rekordi kaotanud olümpiavõitja kardab oma elu pärast: lahkun kodust vaid noa, pipragaasi ja taseriga

Chloe Kim. FOTO: TOM PENNINGTON/AFP

Lõuna-Korea päritolu ameeriklanna, lumelaua rennisõidu olümpiavõitja Chloe Kim tunneb suurt ohtu oma elule, mistõttu ei lahku ta kodust kunagi ilma taseri, noa ja pipragaasita.

Kuigi Kim on vaid 20-aastane, on ta sportlasteel saavutanud hämmastavalt palju. 2016. aastal võitis ta noorima naisena X-mängude kuldmedali, olles vaid 14-aastane. Aasta hiljem võttis selle rekordi endale 13-aastane Kelly Sildaru.

X-mängudelt on Kim võitnud kaheksa medalit, millest kuus on kuldsed. Ka tiitlivõistlustel on tal hästi läinud. Tal on kaks MM-tiitlit ja 2018. aasta Pyeongchangi olümpiakuld.

Kolmapäeval postitas Kim Instagrami pildi sõnumitest, mida talle iga päev saadetakse. Need olid solvavad, rassistlikud ja ähvardavad. «Saan sadu sarnaseid sõnumeid. Mul on kahju, et inimesed peavad sellist käitumist normaalseks. Tunnen end abituna ning olen hirmul,» sõnas Kim.

Päev hiljem andis Kim ESPNile intervjuu, kus rääkis avameelselt talle osaks saanud rassimist. «Kuigi olen profisportlane ja olümpiavõitja, ei tähenda, et mina oleksin rassismist pääsenud. Iga päev saan umbes 30 rassistlikku sõnumit,» avaldas ta.

«Inimesed pisendavad minu saavutusi, sest olen Aasia päritolu. Mulle kirjutatakse pidevalt, et peaksin tagasi Hiinasse minema. Nad ütlevad, et röövin kohalike ameerika tüdrukute eest medaleid,» sõnas Kim.

Sotsiaalmeedias osaks saanud kiusamine on Los Angeleses elava lumelauduri muutnud äärmiselt ettevaatlikuks. «Ma ei lähe ühtegi kohta üksinda, väljaarvatud siis, kui tegu on kiire kohtumisega. Käin alati vaid rahvarohketes kohtades. Kodust lahkudes võtan alati kaasa vöökoti, kus on taser, pipragaas ja nuga. Need kolm asja on minuga kaasas alati, näiteks toidupoodi külastades või koeraga jalutamas käies,» avaldas ta.

Tagasi üles
Back