Valencia jalgpallurid kõndisid keset mängu platsilt minema

Siim Kaasik
Valencia jalgpallurid lahkusid väljakult.
Valencia jalgpallurid lahkusid väljakult. Foto: ROMAN RIOS/EPA

Hispaania jalgpalli meistrivõistluste kohtumine Cadizi ja Valencia vahel jäeti mõneks ajaks pooleli, sest Valencia jalgpallurid kõndisid väljakult minema.

Valencia mängijad otsustasid väljakult lahkuda kohtumise 29. minutil, sest väidetavalt langes nende prantslasest kaitsja Mouctar Diakhaby rassistlike solvangute ohvriks.

ESPN kirjutab, et Diakhaby pidas maha sõnavahetuse Cadizi hispaanlasest kaitsja Juan Calaga. Seejärel lõi Valencia mängija palli auti ning kogu meeskond lahkus riietusruumi. Seis oli sel hetkel 1:1.

Mõne aja möödudes naasid Valencia jalgpallurid väljakule, ent ilma Diakhabyta, kelle vahetas välja Hugo Guillamon.

«Toetame täielikult Mouctar Diakhabyt. Mängija soovis, et tema meeskonnakaaslased jätkaksid mängimist,» kirjutas Valencia Twitterisse.

Kohtumise võitis 2:1 Cadiz. Kodumeeskonna avavärava lõi 14. minutil Cala, kuid viis minutit hiljem tõi Kevin Gameiro tabloole viiginumbrid. Cadizi võiduvärav sündis 88. minutil ja selle autoriks oli Marcos Mauro.