Selgus Hispaania rassismiskandaali väidetav alge

Toimetas Karl Juhkami
Valencia jalgpallurid mõned hetked enne väljakult lahkumist..
Valencia jalgpallurid mõned hetked enne väljakult lahkumist.. Foto: ROMAN RIOS/EPA/Scanpix

Hispaania jalgpalli raputas nädalavahetusel rassismiskandaal, kui Cadizi mängija Juan Cala olevat väidetavalt Valencia kaitsjat Mouctar Diakhabyt rassistlikult solvanud.

Sündmused hakkasid hargnema 29. minutil, kui Diakhaby hakkas ühtäkki Calad platsil taga ajama. Kätte saanuna sõnelesid mängijad pikalt omavahel, pärast mida siirdus Diakhaby otsustavalt riietusruumi: meeskond tema järel. Mõne aja möödudes naasid Valencia jalgpallurid väljakule, ent ilma Diakhabyta, kelle vahetas välja Hugo Guillamon.

Juba mängu ajal hakkasid ringlema kuuldused, justkui olla Cala Diakhabyd rassistlikult solvanud. Täna avaldas Hispaania väljaanne Marca ka matši peakohtuniku Medie Jimenezi raporti kõnealusest olukorrast.

«29. minutil peatasin kohtumise meeskondade omavahelise konflikti tõttu. Valencia mängija number 12, Mouctar Diakhaby – kes sai vastasega vaidlemise eest kollase kaardi – teatas, et Cadizi mängija number 16 Juan Torres Ruiz (kelle hüüdnimi on Cala – toim.) kutsus teda «s**aseks mustaks»,» kulges õigusemõistja seletus olukorrast.

«Keegi kohtunikest seda pealt ei kuulnud. Mõne hetke pärast otsustas Valencia platsilt lahkuda ning mäng peatati. Pärast mõneminutilist pausi teatas Valencia klubi delegaat David Rangel Pastor, et nad jätkavad mänguga, kuid vahetavad Diakhaby pingile,» kulges raportis.

Mängujärgsel pressikonverentsil sõnas Cadizi peatreener Alvaro Cervera, et Cala kinnitas meeskonnale, et ei solvanud platsil kedagi. «Olen sama tark kui teie. Nad peatasid mängu, kuna väitsid, et Cala solvas üht Valencia mängijat. Meile ütles Cala, et ta ei solvanud ühtegi vastast,» sõnas juhendaja.

Kohtumise võitis 2:1 Cadiz. Kodumeeskonna avavärava lõi 14. minutil Cala, kuid viis minutit hiljem tõi Kevin Gameiro tabloole viiginumbrid. Cadizi võiduvärav sündis 88. minutil ja selle autoriks oli Marcos Mauro.