Selver tulistas TalTechi auklikuks ja pääses Balti liiga finaalturniirile

Võrkpalli Credit24 Meistriliigas kindlustas Final4 pääsme esimesena Tallinna Selver, alistades veerandfinaali teises mängus TalTechi kindlalt 3:0.

Ülikooliklubi suutis Selverile enim vastupanu osutada avageimis, kuid see kaotati 18:25. Teise geimi võitis Selver ülikindlalt 25:13 ja viimase 25:16. Selveri poolelt tõid parimatena 13 punkti Renee Teppan, Mihkel Varblane ja Kristo Kollo. TalTechi ridades sai kõige rohkem punkte kirja Valentin Kordas, kes teenis 11 silma.

Avamängus läks võitja selgitamiseks tarvis viit geimi ja lõpuks suutis 3:2 (25:21, 21:25, 21:25, 25:21, 15:10) paremuse maksma panna võõrsil mänginud Selver.

Selveri meeskonna rünnakuid vedasid Kristo Kollo (17 punkti, +8), Renee Teppan (16 punkti, +3) ja Andrus Raadik (13 punkti, +2). 4 blokki kirja saanud tempomees Marx Aru lisas 10 silma (+9). Rainer Vassiljevi juhendatava Selveri vastuvõtt oli 62 protsenti, rünnakuid lahendati 48-protsendiliselt, blokiga teeniti kokku 11 ja serviga 4 punkti (eksiti 23 servil).

Põhisidemängija Aleksander Eermata tegutsenud TalTechi mängu juhtis Markus Maila, kes lisaks mängu juhtimisele tõi ka 5 punkti. TalTechi ridades säras rünnakul enim diagonaalründaja Valentin Kordas, kes tõi 27 punkti (+13), nii Rasmus Meius kui Tamur Viidalepp lisasid kumbki 11 punkti (-1 ja +3). Peatreener Janis Sirelpuu meeskonna vastuvõtt oli 43 protsenti, rünnak 47 protsenti, blokst saadi 6 punkti ja servil löödi 7 ässa ning eksiti 25 pallingul.