Vormel 1 võib pärast 30 aasta pikkust pausi naasta Mustale Mandrile

2021. aasta F1 hooaja avaetapp Bahreinis. Fotol Ferrariga sõitev Charles Leclerc (ees) ja McLareni piloot Landro Norris. FOTO: Hoch Zwei/ZUMAPRESS.com/Scanpix

Vormel 1 sarja tegevjuht Stefano Domenicali kinnitas, et kuninglik sari peab läbirääkimisi Aafrika Grand Prix korraldamiseks. Mitmete riikidega suhelnud F1 sari loodab Mustale Mandrile naasta 2023. aastal.

«Lõuna-Aafrika? Nad tahavad F1te tagasi, aga mitte 2022. aastaks. Käivad läbirääkimised 2023. aastaks või mõneks hilisemaks hooajaks,» ütles Domenicali väljaandele RacingNews365, kuid avaldas, et võimalik on ka mõne teise Aafrika riigi kaasamine.

F1 tegevjuht Stefano Domenicali. FOTO: TOBIAS SCHWARZ/AFP/Scanpix

«Kuid on ka teisi variante, näiteks Põhja Aafrikas. Mitmed riigid tahavad F1te võõrustada, sest oleme platvorm, mis meelitab palju tähelepanu. See äratab huvi sportlikust vaatenurgast, aga ka turunduslikust spektrist,» jätkas itaallane.

Endine Ferrari tiimipealik ja alates septembrist ameeriklaselt Chase Careylt F1 tegevjuhi ameti üle võtnud Domenicali on optimistlik, et vajadusel saab kalendrit seniselt 23 etapilt veelgi pikemaks venitada.

«Meil on variant laieneda kuni 25 võistluseni. Aga ma ei saa öelda, et see oleks meie lühiajaline eesmärk,» seletas Domenicali.

Viimane F1 etapp toimus Mustal Mandril 1993. aastal ja seda võõrustas Lõuna-Aafrika Vabariik.

Tänavuse F1 hooaja avaetapp peeti Bahreinis ja põnevas võitluses võttis Red Bulli sõitja Max Verstappeni ees esikoha Mercedesel sõitev seitsmekordne maailmameister Lewis Hamilton. Teine etapp toimub juba järgmisel nädalal Itaalias Imola ringrajal.

Tagasi üles
Back