VIDEO ⟩ Tänaku peaproov uueks WRC-etapiks võib toimuda pöörastes oludes

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Copy
Talv on jõudnud Vahemere äärde.
Talv on jõudnud Vahemere äärde. Foto: Kuvatõmmis

Sel nädalalõpul peetakse Itaalias Sanremo ralli, mida kasutab Hyundai tiim ettevalmistuseks esimest korda MM-kalendrisse kuuluvaks Horvaatia asfaldietapiks. Praegu valitsevad Lõuna-Euroopas aga väga talvised olud. 

Viimasel kahel aastal MM-sarja võistkondliku tiitli võitnud Lõuna-Korea autotootja paneb välja lausa neli WRC-masinat. Lisaks põhitegijatele Ott Tänakule ja Thierry Neuville'ile saavad i20 Coupega võimaluse Pierre-Louis Loubet ja Massimo Pedretti.

Lisaks neljale WRC-autole on stardis ka mitmed Hyundai R5-masinad. Ühega neist stardib Lapimaal MM-debüüdi teinud Oliver Solberg. Lisaks saab võimaluse Dani Sordoga  kolmanda sõitja kohta jagav Craig Breen. 

Eesti spordisõbrad hoiavad kindlasti pöialt ka Robert Virvesele, kes lööb tänavu kaasa JWRC-sarjas. Ford Fiesta Rally4ga kihutavale 20-aastasele rallimehele kulub iga asfaldil läbitav kilomeeter marjaks ära. 

Sanremo ralli peetakse 10.-11. aprillini. Täna avaldati video, kust vaatasid võistlusradadelt vastu täiesti ootamatud olud. Nii teed kui ka loodus olid kaetud paksu lumega. Jälgides aga ilmaennustust võib loota, et nädalavahetuseks ehk enam valget katet maas pole. 

WRC-sari jätkub Horvaatias 22.-25. aprillini. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles