Jarmo Jagomägi
, Reporter
Rapla peatreener Toomas Annuk.
Rapla peatreener Toomas Annuk. Foto: Kristjan Teedema / Postimees

Eesti-Läti korvpalliliiga finaalturniiril Riias teenis esimeses veerandfinaalis üllatavalt kindla 79:69 võidu Ventspilsi alistanud Rapla Avis Utilitas.

Kuigi Ventspils eelarve vähenes kahe hooaja vahel oluliselt, lõpetati kodune põhiturniir teisena ja tänasele matšile mindi ikkagi favoriitidena. Tõsi, alles hiljuti jäädi ilma põhimängujuhist ja võistkonna liidrist Cameron Rundlesist.

Raske öelda, kas ameeriklase puudumise või Rapla hea kaitsemängu tõttu olid lätlased kohe algusest suures hädas. Avaveerandil visati vaid kuus punkti, tabades sealjuures viskeid väljakult 18/1 (!). Kusjuures enamikel rünnakutel ei leitudki head lahendust.

Raplagi rünnak polnud midagi imelist, aga võrreldes vastastega saadi hästi hakkama. Avaveerand võideti 16:6. Vahe võinuks suuremgi olla, kuid üks liidermängijaid Brandon Childress eksis paaril lihtsal viskel.

Teisel neljandikul sai Ventspils Arturs Ausejsi kahe järjestikuse kaugviske toel hetkeks mängu sisse, ent see jäi üheks sähvatuseks. Rapla kontrollis mängutempot ja sündmuste käiku. Poolajale pääseti 17-punktilises eduseisus, aga mis veelgi tähtsam – Ventspilsil oli 20 minutiga koos vaid 18 silma!

Pikalt pausilt naastes Läti tippklubi mäng esialgu ei paranenud, vastupidi. Rapla alustas kolmandat veerandaega 11:0 vahespurdiga ning käristas edu 28 punkti peale. Suur vahe mõjus aga veidi uinutavalt. Visalt edasi võidelnud Ventspils vähendas viimaseks neljandikuks kaotusseisu 40:54-le.

Korraks läks ka veidi ärevaks, sest Ausejs alustas otsustavat neljandikku tabava kolmesega. 11 punktist lähemale Ventspils aga ei jõudnudki. Childressi vedamisel oli Rapla õige pea taas 20ga ees ja võitja saatus oli otsustatud. Viimased minutid kujunesid lõppseisu vormistamiseks.

Kohtumist veidi ebavlevalt alustanud Childress kogus üleplatsimehena võimsad 36 punkti ning aitas tiimi rasketest momentidest üle. Roberts Freimanis panustas 17 punkti ja 14 lauapalliga.

Ventspilsi parim oli 18 punkti ja 11 lauda kogunud Christopher Coffey. Ausejs lisas 15 silma. Läti võistkond sai lõpuks väljakult protsendi 34 peale (70/24), vabaviskeid tabati 22/10. Natukenegi püsiti reel suuresti tänu 15 ründelauale.

Rapla kohtub laupäevases poolfinaalis Kalev/Cramoga. Riia VEF ootab vastast täna kell 20 toimuvast Ogre ja Pärnu Sadama lahingust.