Eesti klubi finaalivastaseks sai Riia VEF, Ogre jäi võidust napilt ilma

Riia VEFi peatreener Janis Gailitis.
Riia VEFi peatreener Janis Gailitis. Foto: Edijs Palens/zumapress.com/Scanpix

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga esimeses poolfinaalis sai Riia VEF Läti klubide omavahelises mõõduvõtus napi 90:85 võidu Ogre üle.

Riias toimuval kuue meeskonna finaalturniiril suutis esimese poolfinaali avaveerandi võita VEF 25:21 ning ka poolajapausile mindi favoriidi 43:41 eduseisul. Viimasele kümnele minutile läks aga Riia klubi vastu ühepunktilises kaotusseisus 68:69.

Neljanda veerandaja keskel haaras Ogre juhtohjad enda kätte ning kolm minutit enne kohtumise lõppu juhiti kuue punktiga 85:79. Seejärel tuli aga VEF jõuga järele ning veidi enam kui minut enne lõpuvilet jõudis VEF tänu Kyle Allmani kolmepunktiviskele 85:85 viigini.

Viimastel sekunditel eksisid mõlemad klubid vabavisetel, Ogre jaoks said saatuslikuks endise Rakvere Tarva mängumehe Rinalds Sirsniņši mööda visatud vabavisked ja kolmepunktivise.

VEFi finaalivastane selgub Eesti klubide poolfinaalis, kui kell 20 algavas kohtumises lähevad vastamisi BC Kalev/Cramo ja Rapla Avis Utilitas.