Inglismaa tabeliliider City sai üllatuskaotuse, Liverpool ja Chelsea punkte ei loovutanud

Leedsi mängijad rõõmustavad võiduvärava üle.
Leedsi mängijad rõõmustavad võiduvärava üle. Foto: Michael Regan / POOL/EPA/Scanpix

Inglismaa jalgpalli kõrgliigas sai tabeliliider Manchester City laupäeval üllatuskaotuse, kui jäi 1:2 alla tabeli keskmikule, terve teise poolaja vähemuses mänginud Leeds Unitedile.

Leedsi jaoks kujunes avapoolaja lõpp ühtaegu rõõmustavaks ja pettumust valmistavaks. 42. minutil suudeti Stuart Dallase väravast juhtima asuda, kuid üleminutil anti kaitsjale Liam Cooperile jõhkra vea eest punane kaart.

Kohe teise poolaja alguses ühe ründaja välja võtnud ja tema asemele kaitsja toonud Leeds suutis ühemehelises vähemuses viigiseisu hoida kuni 76. minutini, mil City poolelt sahistas võrku Ferran Torres. Kohtumise lõppseisu vormistas Leeds 91. minutil, kui mängu teise värava lõi Dallas.

Leedsi jaoks oli tegu hooaja 14. võiduga, City jaoks alles neljanda kaotusega. Lähimatest jälitajatest kaks mängu enam pidanud City juhib jätkuvalt liigatabelit. Neil on 74 punkti, teisel kohal oleval linnarivaalil Unitedil on 60 silma.

Teistes laupäevastes kohtumistes võtsid kohustuslikud võidud Londoni Chelsea ja Liverpool. Chelsea alistas 4:1 Crystal Palace’i, kusjuures poolajavileks juhiti juba 3:0. Kaks väravat sai Londoni klubi eest kirja ameeriklane Christian Pulisic.

Liverpool jäi küll avapoolajal Aston Villa vastu kaotusseisu ning üleminutitel Roberto Firmino poolt löödud värav jäeti VARi poolt lugemata, kuid võit nopiti sellest hoolimata. 57. minutil tõi viiginumbrid tabloole Mo Salahi värav, 91. minutil oli täpne Trent Alexander-Arnold.