Riine Ringi võitis Canberras maratoni ja tõusis Eesti kõigi aegade edetabelis üheksandale kohale

Riine Ringi.
Riine Ringi. Foto: Paul Manningu Instagram

Eestlanna Riine Ringi võitis naiste arvestuses Austraalias toimunud Canberra maratoni ajaga 2:42.26.

Teisele kohale tuli Erchana Murray-Bartlett (2:54.25) ja kolmandaks jäi Phoebe Pincus (2:55.36). Meestest triumfeeris ajaga 2:25.17 Myles Gough, kes edestas Robert Collinsit (2:29.17) ja Jeff Chaselingut (2:29.55).

Ajaleht Canberra Times kirjutab, et Gold Coastil elava Ringi võidu tegi veelgi märkimisväärsemaks see, et tal olid osad varbaküüned osaliselt puudu. Neist jäi ta ilma möödunud aasta lõpus toimunud ultramaratonil.

«Mul on ainult pool varbaküünt järel ja ma kardan oma sokke ära võtta, sest siis näen kahjustusi. See oli esimene maraton mille võitsin. Olen alati tahtnud lindi puruks joosta ja see oli väga hea tunne,» kommenteeris Ringi.

Tema ajast kiiremini jooksis möödunud aastal vaid Eesti naismaratoonar Jekaterina Patjuk, kes sai Valencias kirja aja 2:34.34. Eesti kõigi aegade edetabelis tõusis Ringi sellega üheksandale kohale.