E, 3.10.2022

Heategevusliku jooksuga kogutakse raha seljaaju ravivõimaluste leidmiseks

Postimees Sport
Heategevusliku jooksuga kogutakse raha seljaaju ravivõimaluste leidmiseks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Wings For Life World Run
Wings For Life World Run Foto: Jan Henrik Pärnik

9. mail kell 14 toimub heategevuslik jooks Wings For Life World Run, mis toimub sel aastal läbi äpi ning millega kogutakse raha seljaaju vigastuste ravivõimaluste leidmiseks. Jooksuvõistluse algatas fond Wings for Life, mis tänaseks on toetanud üle 200 teadusprojekti 19 riigis.

Tänu Wings for Life World Runile on kogutud heategevuseks juba üle 29 miljoni euro. Eelmisel aastal jooksis 77 103 inimest 104 riigist ning sel aastal oodatakse jooksma veelgi rohkem inimesi!

Jooksul osalemiseks on vajalik alla laadida Wings For Life World Runi rakendus ning läbi selle registreerida end äpi jooksule. Jooksmisel peavad kaasas olema mobiil ja samuti kõrvaklapid, kuna jooksjaid ajab taga virtuaalne püüdja-auto – parim jooksja peab jooksma ka kõige rohkem. Esimesed 30 minutit saab jooksja edumaad, misjärel hakkab virtuaalne püüdja-auto jooksjaid taga ajama. Finiš asub täpselt seal, kus püüdja-auto jooksjale järele jõuab.

Igaüks määrab läbi rakenduse oma soovitud distantsi, nii et kõik võivad ja saavad osaleda – nii harrastajad, ratastoolis sõitjad kui ka olümpiavõitjad.

Miljonid inimesed üle maailma on pärast seljaaju vigastust sõltuvad ratastoolist, üsna tihti on tegu liiklusõnnetuse või kukkumisega. Wings For Life on mittetulunduslik seljaaju vigastuste uurimise fond, mille missiooniks on leida ravivõimalused. Wings For Life on alates 2004. aastast rahastanud teadusprojekte ja kliinilisi teste üle maailma. Olgugi et ravi pole veel leitud, on suuri samme sinnapoole juba tehtud.

Märksõnad
Tagasi üles