Selgusid kõik Euroliiga play-off'i pääsejad: Kalev/Cramo konkurent tegi ajalugu

Jarmo Jagomägi
, Reporter
Peterburi Zeniti mängijad rõõmustavad ajaloolise tulemuse üle.
Peterburi Zeniti mängijad rõõmustavad ajaloolise tulemuse üle. Foto: M.M.Ponitka/Twitter

Korvpalli Euroliigas jõudis viimasena kohamängudele ehk kaheksa parema hulka Peterburi Zenit.

Viimase kohtumise eel oli Venemaa klubi seis lihtne: play-off'i pileti kindlustamiseks tuli kodusaalis alistada Ateena Panathinaikos. Ülesandega saadi hiilgavalt hakkama, kreeklased murti maha koguni 112:83.

«Õnnitlen mängijaid, fänne, kogu organisatsiooni ja treeneritetiimi. Väärisime seni tehtud töö eest kohta play-off'is. Hooaja alguses ei uskunud keegi, et võiksime sellega hakkama saada. Aga korvpall ongi selline. Oleme kogu hooaja imeliselt vaeva näinud. Nüüd tuleb hetke nautida ja edasi minna,» rõõmustas Zeniti klubi ajaloos esimest korda kohamängudele tüürinud peatreener Xavi Pascual.

Standings provided by SofaScore LiveScore

VTB Ühisliigas liidrikohta hoidev Peterburi sats haaras Euroliigas viimase magusa koha Valencialt. See tähendab, et kolme võiduni peetavas veerandfinaalis tuleb vastamisi minna põhiturniiri võitja Barcelonaga.

Ülejäänud paarid (kõrgem asetus eespool):

Milano Armani - Müncheni Bayern
Moskva CSKA - Istanbuli Fenerbahce
Istanbuli Andolu Efes - Madridi Real

Veerandfinaalid algavad 20. aprillil ja lõppevad hiljemalt 4. mail. Nelja meeskonna finaalturniir toimub 28.-30. maini Saksamaal Kölnis.