Poksiajaloo ühe oodatuima duelli toimumisaeg sai viimaks paika

Postimees Sport
Copy
Tyson Fury pole kaotanud ainsatki matši.
Tyson Fury pole kaotanud ainsatki matši. Foto: Bradley Collyer/PA/Scanpix

Poksisõprade ootus saab õige pea läbi, sest värske info kohaselt peaks Anthony Joshua (31) ja Tyson Fury (32) lahing toimuma 24. juunil.

Antud matš selgitab, kes on praegu raskekaalu vingeim tegija. Veel pole veel teada, kus kahe briti madin toimub. Sahistatud on Londonis asuvast legendaarsest Wembley staadionist, ent esialgu lükkasid asjaosalised selle spekulatsiooni ümber. 

Kahe kange duelli on oodatud väga pikalt. Fury sõnutsi peaks täpsem info saabuma juba lähiajal. «Matš toimub 100, ei miljoni-protsendilise tõenäosusega. Usun, et juba paari päeva jooksul selgub, kus, millal ja kuidas,» ütles ta briti meediale. 

Fury jätkas väga bravuurikalt. «Arvan, et sellest tuleb minu generatsiooni suurim spordisündmus. Tahaksin öelda, et vastamisi lähevad kaks raskekaalu alistamatut, ent tegelikult olen selles staatuses vaid mina. 

Aga oleme mõlemad väga heas vormis ja parimas eas. See pole võrreldav ajaga, mil [Lennox] Lewis võitles [Mike] Tysoniga. Mõlemal oli siis juba parim enne möödas. Meie oleme mõlemad oma võimete tipul.»

Anthony Joshua.
Anthony Joshua. Foto: Nick Potts/PA

Fury senine saldo on 30 võitu ja üks viik, mis pärineb 2019. aasta lahingust Deontay Wilderi vastu. Joshua on 25 lahingu jooksul libastunud korra, tunamullu suvel pidi ta tunnistama Andy Ruiz Jr. paremust, ent pool aastat hiljem võttis ta revanši. 

Fury ja Joshua tahavad korraga paika panna kahe duelli toimumisaja. 

Tagasi üles