Vormel 1 mattis vastuolulise idee maha

Postimees Sport
Copy
Bahreini GP stardirivi.
Bahreini GP stardirivi. Foto: James Moy/James Moy Photography/PA Images/Scanpix

Vormel 1 sarja tegevjuht Stefano Domenicali avaldas, et Grand Prix nädalad jätkavad kolmepäevastena ning neid ei mahutata vaid kahe päeva sisse, nagu võinuks järeldada aruteludest.

Itaallane kinnitas, et F1 ei loobu reedest pühapäevani kestvast võistlusnädalavahetusest. Varasemalt diskuteeriti, et info vabatreeningud, kvalifikatsioon ja sõit võiksid toimuma vaid kahe päeva jooksul. Selline idee ei leidnud F1 juhtkonna poolehoidu.

«Kõik korraldajad tahavad täispikka nädalavahetust. Publik peab saama võistlusest sajaprotsendilise elamuse. Me peame seda austama,» ütles Domenicali F1 kodulehe vahendusel.

Nädalavahetuse lühendamise idee tekkis eelmisel hooajal. Saksamaal Nürburgringil toimunud GP tuli pidada vaid kahe päeva jooksul, sest reedesed treeningud jäid halva ilma tõttu ära. Seejärel tuligi toona veel kuuekordne maailmameister Lewis Hamilton välja avaldusega, et F1 nädal võikski kesta vaid kaks päeva.

Laupäeval ja pühapäeval sõitmine aitaks briti sõnul vähendada sarja mõju keskkonnale. Sellisel juhul saastaksid 20 F1 autot vähem õhku, mis oleks positiivne faktor.

Tagasi üles